Nałóż produkt za 7 zł i pozbądź się pryszcza w jedną noc. Zniknie szybciej, niż się pojawił

Zdarza się, że pryszcz na twarzy pojawia się w najmniej spodziewanym monecie. Jak wtedy pozbyć się go, by szybko zniknął? W niektórych przypadkach już po nocy może nie być po nim śladu. Zrób plasterki na wypryski domowym sposobem.

W wielu przypadkach całkowite pozbycie się pryszcza przez noc będzie możliwe, jednak wszystko zależy od jego wielkości. Pewne jest jednak, że można znacznie zmniejszyć jego widoczność, przez co w ogóle nie będzie rzucał się w oczy. Dzięki temu łatwiej zakryjemy go makijażem, gdy pozbędziemy się stanu zapalnego. Co może pomóc w zniwelowaniu pryszcza w kilka godzin? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe plasterki na wypryski. Po nocy pryszcze nie będą rzucać się w oczy

Do skutecznego pozbycia się pryszczy warto sięgnąć po niezawodne produkty z apteki. Dzięki nim szybciej zniwelujemy wypryski, a w niektórych przypadkach już po nocy nie będzie po nich śladu. Najtrudniejsze w złagodzeniu są duże, podskórne pryszcze ze stanem zapalnym, które bolą podczas dotyku. W ich przypadku warto sięgnąć po maść ichtiolową lub maść z nadtlenkiem benzoilu 2%. Na oczyszczoną skórę zaaplikuj punktowo jeden z dwóch produktów. Nałóż grubszą warstwę i zabezpiecz ją plastrem, którym zwykle okleja się skaleczenia. Dzięki temu stworzysz domowe plasterki na wypryski i nie ubrudzisz w nocy poduszki od nadmiaru maści. Na delikatniejsze pryszcze warto zastosować punktowo olejek z drzewa herbacianego.

Nie tylko olejek herbaciany na pryszcze. Ten trik zmniejszy opuchliznę

Jeśli szybko chcesz zniwelować widoczność pryszcza, zadbaj o to, by nie był tak bardzo odstający od skóry. Gdy jest to bolący stan zapalny, sięgnij po kostkę lodu i owiń ją w czystą ściereczkę. Pocieraj nią wyprysk przez 2-3 minuty i zrób chwilę przerwy. Po tym czasie ponownie wykonaj masaż lodem i wykonaj standardową pielęgnację twarzy. Gdy chcesz zmniejszyć widoczność pryszcza, w którym zebrała się ropa, do pocierania wykorzystaj ręcznik zamoczony w gorącej, lecz nie parzącej wodzie. Po kilku minutach zabiegu zobaczysz różnicę.

Więcej o: