Nałóż perfumy w trzech miejscach, by były trwałe. Nie pocieraj nadgarstków! To popularny błąd

Zwykle nakładamy perfumy w pośpiechu tuż przed wyjściem z domu lub dokładamy je w ciągu dnia. Okazuje się jednak, że wiele osób popełnia wtedy popularne błędy, przez które zapach traci trwałość i nie może się rozwinąć. Jak i gdzie aplikować perfumy? Podpowiadamy.

Wybierając perfumy, staramy się dobrać nie tylko pasujący nam zapach, lecz także zwracamy uwagę na ich trwałość. Warto jednak wiedzieć, że przez nieodpowiednie nakładanie możemy znacznie skrócić czas ich uwalniania się, przez co błyskawicznie przestają być wyczuwalne. Jakich błędów nie popełniać i co warto spryskiwać perfumami? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak dobierać perfumy, żeby uwodzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularne błędy podczas aplikowania perfum. Lepiej tego nie rób, jeśli zależy ci na pięknym zapachu

Perfumy składają się z trzech nut zapachowych, które stopniowo uwalniają się wraz z upływającym czasem. Jeśli jednak niepoprawnie je zastosujemy, zapachy od razu się uwolnią, zmieszają i szybciej przestaną być wyczuwalne. Dzieje się tak, gdy piskamy perfumami nadgarstki, a następnie będziemy je o siebie ocierać. To jeden z najpopularniejszych błędów, który sprawia, że aromat o wiele szybciej się ulotni. Kolejnym błędem jest również nakładanie perfum jedynie na ubrania. Jest to dobry trik, jednak tylko wtedy, kiedy zapachem pokryjemy także skórę. Wszystko dlatego, że aromat z tkanin ulatnia się o wiele szybciej. Gdzie więc warto aplikować perfumy, by wyciągnąć z nich to, co najlepsze i cieszyć się pięknym zapachem nawet przez wiele godzin?

Gdzie psikać perfumy? Na te miejsca warto je nałożyć, by były trwałe

Jeśli chcesz, by perfumy długo się utrzymywały, nakładaj je bezpośrednio na skórę w kilku strategicznych miejscach. Nie musisz aplikować ich na wszystkie punkty. Wystarczą tylko trzy, by przez wiele godzin cieszyć się pięknym aromatem. Jakie miejsca na ciele warto spryskać ulubionym zapachem? To skronie, nadgarstki, kark, dekolt, szyja, zgięcia kolan i łokci. Dlaczego psikanie tych miejsc perfumami gwarantuje doskonałą trwałość? Wszystko dlatego, że te miejsca są stale ciepłe i pulsują, dzięki czemu stopniowo uwalniają aromaty zamknięte w złożonej kompozycji. Poza trzema miejscami na skórze warto pokryć zapachem też odzież oraz włosy. Ten ostatni punkt warto odpuścić, gdy borykamy się z puszącymi się, zniszczonymi pasmami, ponieważ perfumy mogą dodatkowo je wysuszyć.

Więcej o: