Zrobiła test z jabłkiem. Na jedną połówkę nałożyła witaminę C. Wynik jest zaskakujący

Zastanawiasz się, dlaczego tak wielu ekspetów rekomenduje stosowanie witaminy C na skórę? Dermatolożka postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości i wykonała ciekawy test z użyciem jabłka.

Aplikację TikTok wyróżnia to, że w pełni bazuje na krótkich formach wideo, które pozwalają w zwięzły sposób przekazać nawet złożone treści. W sieci coraz większą popularnością oprócz tanecznych formatów cieszą się profile osób, które dzielą się z internautami ciekawymi testami i ich rezultatami. Świadoma pielęgnacja to jedna z kategorii filmów, które wciąż nie tylko inspirują, ale także edukują.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dermatolożka o korzyściach płynących ze stosowania witaminy C na twarz. Test na jabłku

Aby zademonstrować, jak działa stosowana w pielęgnacji twarzy witamina C, doktor Mamina Turegano postanowiła przeprowadzić mały eksperyment. Zrobiła to przy użyciu jabłka, które przekroiła na pół. Na jedną z części zaaplikowała ulubione serum przeciwutleniające z witaminą C, a drugie pozostawiła bez niczego. Owoc wystawiła na słońce na około dwie godziny. - Porozmawiajmy o korzyściach płynących z używania dobrego serum z witaminą C. Silny przeciwutleniacz, taki jak witamina C, jest bardzo skutecznym składnikiem w kuracji przeciwstarzeniowej skóry - powiedziała na nagraniu.

Przekroiła jabłko na pół i posmarowała serum z witaminą C. Efekty są powalające

Po upływie wyznaczonego czasu efekty były zauważalne gołym okiem. Jeśli chodzi o cząstkę, która nie została posmarowana kosmetykiem zaszły widoczne zmiany w postaci pociemnienia powierzchni i widocznego wyschnięcia. Po ekspozycji na słońce pojawiły się także przebarwienia. Kontrastowo, cząstka posmarowana serum pozostała niezmieniona. - Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem. Te z kolei chronią komórki skóry, neutralizując bomby oksydacyjne lub stresory, takie jak promienie UV i zanieczyszczenia. Rezultatem jest bardziej równomierny i jasny koloryt skóry. Witamina C zapobiega też przebarwieniom. Redukuje również zmarszczki, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu - wyjaśniła w klipie dermatolożka.

Więcej o: