Zapomnij o suchej i szorstkiej skórze. Odstawisz balsam w kąt, gdy wetrzesz w ciało produkt z kuchni

Zwykle, gdy mamy suchą i szorstką skórę, sięgamy po ulubiony balsam do ciała, nakładając go w dużej ilości. Czasami jednak to nie wystarcza, a po wchłonięciu się kosmetyku ciało znów wymaga nawilżenia. Jest jednak pewien domowy trik, który sprawi, że od razu poczujesz różnicę. Wystarczy produkt z kuchni.

Jeśli borykasz się z szorstką skórą, która potrzebuje nawilżenia, sięgnij do kuchennej szafki po jeden nietypowy produkt. Zamiast wykorzystywać go do przygotowywania potraw, nałóż na ciało, a efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania. Jest wydajny, niewiele kosztuje i możesz korzystać z niego zamiast popularnych balsamów do ciała.

Zobacz wideo Oliwę bazyliową zrobisz z łatwością sam [PRZEPIS]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sięgnij po popularny produkt. Zapomnisz o szorstkiej i suchej skórze

Christine Lan prowadzi na TikToku profil @eco.amical, na którym udostępnia sprytne domowe sposoby w duchu ekologii. Tym razem zdradziła, że oliwę z oliwek można wykorzystać nie tylko w kuchni. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest to także wyjątkowy kosmetyk. Oliwa z oliwek bogata jest w witaminę A i E, D, K. Zaleca, by stosować ją do bardzo suchej, spękanej i szorstkiej skóry, która wymaga nawilżenia, odżywienia oraz regeneracji. Wcieraj ją w łokcie, pięty, a nawet w kolana, by uelastycznić skórę. Trik Christine przypadł do gustu użytkowniczkom TikToka, które zachwycone są oliwą z oliwek wykorzystywaną w celach kosmetycznych.

To jedyna rzecz, która mi się sprawdza podczas walki z trądzikiem.
Dziękuję ci! Oliwa uratowała moje suche dłonie.
Moja mam robi to od lat. Zawsze trzyma butelkę oliwy z oliwek pod prysznicem!

Jak stosować oliwę z oliwek na ciało? Wystarczy jeden sprytny trik

Jak wykorzystać oliwę z oliwek zamiast balsamu do ciała? Po wyjściu spod prysznica osusz skórę jedynie z nadmiaru wody, lecz pozostaw na niej nieco wilgoci. W tak przygotowane ciało wmasuj porcję oliwy, a następnie pozostaw do wchłonięcia. Większość produktu zniknie, a część pozostawi subtelną okluzję, która przyjemnie otuli szorstkie ciało. Oliwę z oliwek możesz też stosować przed snem do nasmarowania stóp, łokci oraz dłoni, czyli miejsc, które zwykle narażone są na suchość. Produkt przez noc dobrze się wchłonie, a rano skóra będzie miękka i odżywiona.

Więcej o: