Zmień poszewkę na inną, a cera i włosy ci podziękują. Szybko się zregenerują i zachwycą

Jedwabna pościel kojarzy się nam najczęściej z luksusem i elegancją. Jak się okazuje, poszewki wykonane z tego materiału mogą mieć także pozytywny wpływ na naszą skórę. Dowiedz się, jakie korzyści niesie tak drobna zmiana. Zastosuj ją, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na naszą cerę ma sen. Jego niedobór w krótkim czasie może przynieść nieoczekiwane zmiany dla kondycji skóry. Jak o nią zadbać? Wystarczy, że zainwestujesz w jedwabną pościel.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Jakie właściwości ma jedwabna pościel? Poznaj nieznane cechy satynowych poszewek

Jedwabne poszewki znane są przede wszystkim ze swoich właściwości termoregulacyjnych. Satynowa pościel nie tylko przyjemnie ochładza ciało latem, ale i dobrze nas ogrzewa podczas zimniejszych miesięcy. Dzięki temu przez cały rok podczas snu zachowamy odpowiednią temperaturę ciała. Ponadto materiał dobrze przepuszcza powietrze i zmniejsza potliwość skóry, poprawiając jakość snu.

Jedwabna pościel wykazuje również właściwości higroskopijne, czyli jest w stanie pochłaniać wilgoć bez zwiększania swojej objętości. Poszewki nie elektryzują się, co pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Jedną z największych zalet poszewek wykonanych z tego materiału jest ich hipoalergiczność. Oznacza to, że satyna znacznie redukuje reakcje alergiczne, zmniejszając ryzyko występowania chorób skórnych i innych problemów z cerą.

Dlaczego warto wymienić pościel na jedwabną? Twoja cera ci podziękuje

Wszystkie właściwości jedwabnej pościeli mają pozytywny wpływ na kondycję skóry. Dzięki dobrej przepuszczalności powietrza i higroskopijności poszewek cera jest w stanie regenerować się o wiele szybciej. Delikatna satyna wzmacnia także proces dotlenienia skóry, spowalniając przy tym procesy starzenia. Co więcej, śpiąc na poszewkach wykonanych z tego materiału, od razu zauważysz, że jest zdecydowanie bardziej miękka od betów z bawełny lub wełny. Dzięki temu, rano nie zauważysz na skórze żadnych odgnieceń. 

Hipoalergiczność jedwabnej pościeli ma także pozytywny wpływ na skórę. Sprawia, że jest to idealny wybór dla osób o delikatnej i wrażliwej cerze. Jeśli często borykasz się z różnego rodzaju podrażnieniami lub świądem, postaw właśnie na takie poszewki. Mimo to wiele osób uważa, że cena jest po prostu zbyt wysoka i nie opłaca się jej kupować tylko ze względu na jej właściwości. Należy jednak pamiętać, że jest to niezwykle trwały materiał, który przez wiele lat zachowa pozytywne cechy. Inwestycja w jedwabną pościel zwróci się więc dzięki długiemu okresowi użytkowania.

Więcej o: