Jeden produkt, multum korzyści. Kosmetyczny hit z apteki za 9 zł. Nałóż przed snem

Od spierzchniętych ust, suchych dłoni po pękające pięty, w aptece znajdziesz wszechstronny produkt, który warto mieć zawsze pod ręką. Mowa tutaj o lanolinie, którą kupimy już za kilka złotych.

Dla tych z nas, które mają do czynienia z suchą skórą, czy to przez cały rok, czy tylko podczas chłodniejszych miesięcy, wszyscy wiemy, że znalezienie produktów nawilżających ze składnikami aktywnymi może być czasem bardzo kłopotliwe i frustrujące. W tym miejscu pojawia się lanolina, czyli niedoceniany składnik, który łagodzi i zapobiega wysuszeniu, spierzchniętej skórze, przywracając jednocześnie bardzo potrzebne nawilżenie. Co więcej, znajdziemy go w każdej aptece.

Zobacz wideo Plama z maści ichtiolowej? Mamy prosty sposób, jak ją usunąć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co to jest lanolina? Jej dobroczynne właściwości zostały docenione także w pielęgnacji skóry

Lanolina to olej pochodzenia zwierzęcego, używany już w starożytnej Grecji. Ten dobroczynny składnik wytwarzany jest przez gruczoły łojowe owiec, aby chronić je przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych. Za najcenniejszą właściwość lanoliny, uznaje się jej zdolność do zatrzymywania wilgoci w skórze. W czystej postaci wygląda jak żółtawa, woskowata substancja i staje się coraz bardziej popularna przy formułowaniu nawilżających produktów do pielęgnacji. Można ją również stosować w czystej postaci. Za około 9 zł kupimy lanolinę kosmetyczną w każdej aptece.

Korzyści z lanoliny dla skóry. Jak stosować w codziennej pielęgnacji?

Każdy sucha skóra, czyli od napiętej, popękanej aż po szorstkie, łuszczące się plamy zauważy korzyści ze stosowania lanoliny.

  • Produkt ten tworzy nieokluzyjną barierę, co oznacza, że nie klei się do skóry ani nie jest zbyt ciężki. Może, być stosowany jako środek do demakijażu.
  • Ma właściwości zmiękczające i łagodzące podrażnione obszary. Osoby z suchymi, łuszczącymi się plamami odczują ulgę po zaaplikowaniu.
  • Lanolina zatrzymuje wilgoć w skórze. Jest także kluczowym składnikiem wielu kremów do twarzy, w tym produktów przeciwstarzeniowych. Zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek.
  • Leczy spierzchnięte usta, gdyż może przenikać przez barierę wilgoci w ustach. 
  • Przyśpiesza gojenie w przypadku pękającej skóry.

Właściwy sposób stosowania lanoliny różni się w zależności od produktu, w którym występuje, dany składnik. Upewnij się, że przeczytałeś instrukcje i wykonaj test płatkowy przed dodaniem jakichkolwiek nowych produktów do regularnej pielęgnacji skóry. Ogólnie lanolinę, można stosować codziennie. Największe korzyści z jej aplikowania na skórę uzyskasz pozostawiając ją na noc, lub na kilka godzin.

Więcej o: