Jak nosić siwe włosy, aby wywołać efekt "wow"? 4 triki podkreślą kosmyki i odmłodzą rysy twarzy

Fryzura, cięcie i kolor mogą odgrywać znaczącą rolę w tym, jak wyglądamy. Wiele stosowanych zasad, dyktujących wszystko, od najlepszej długości dla dojrzałych kobiet po zakrywanie siwizny, już nie ma zastosowania. Jak nosić siwe włosy, aby podkreślić naturalne piękno? Podpowiadamy.

Zmiany hormonalne i biologiczne, które zachodzą wraz z wiekiem, wpływają na to, jak nasze włosy wyglądają oraz w jakiej są kondycji. Decyzje, na które stawiamy wraz z wiekiem, nie oznaczają, że musimy drastycznie ścinać pasma lub śpieszyć się koloryzacją, aby ukryć każdy ślad siwego odrostu. W rzeczywistości przyjęcie naturalnego stylu i ustanowienie łagodniejszej rutyny pielęgnacyjnej może być wszystkim, czego potrzeba, aby włosy wyglądały zdrowo, błyszcząco i zachwycająco.

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalne przejście do siwych włosów. Te fryzjerskie triki ułatwią ci ten proces

Siwe włosy obecnie nie są oznaką starości, a wręcz przeciwnie. Jeśli naturalnie siwiejesz, okres przejściowy może być trudny. Oto kilka wskazówek, które ułatwią to przejście:

  • Poproś fryzjera, aby celowo pozostawił trochę siwizny wokół linii włosów, aby zaczęła przerywać linię odrostu.
  • Zastosuj pasemka lub balejaż, aby przełamać granicę, w której linia siwizny styka się z farbowanymi włosami.
  • Możesz poprosić fryzjera o dostosowanie szarości, aby wyglądała jaśniej, bardziej błyszcząco, nowocześnie i równomiernie.

Jak nosić siwe włosy? 4 wskazówki, aby wydobyć ich naturalne piękno i blask

Coraz więcej kobiet decyduje się na siwy lub srebrny kolor, chcąc uzyskać nietuzinkową fryzurę lub po prostu pozwalają swoim pasmom zmieniać się w zgodzie z naturalnym cyklem życia. Oto kilka sposobów na dodanie młodzieńczego blasku siwym lub srebrnym włosom.

  • Znajdź odpowiednie cięcie. Dzięki odpowiedniej fryzurze zapobiegniesz wrażeniu, że w siwych włosach wyglądasz starzej niż w rzeczywistości. Niezależnie od tego, czy wybierzesz długie, czy krótkie cięcia, zadbaj o to, aby pasma były zdrowe i często przycinane.
  • Jednym z najłatwiejszych sposobów noszenia srebrnych włosów bez efektu postarzenia jest ich modna stylizacja. Staraj się unikać przestarzałych fryzur, takich jak zaczesywanie końcówek na zewnątrz lub na przykład niskie koki. Zamiast tego spróbuj związać włosy w kucyki, warkocze lub wysoki kok. Dodaj teksturę włosom, wybierając fale.
  • Wyeliminuj żółte odcienie. Ważne jest, aby zachować naturalnie chłodny odcień. Czasami, niewielka zmiana może sprawić, że będziesz wyglądać o kilkadziesiąt lat młodziej. Pomocne będzie używanie fioletowych szamponów i odżywek.
  • Kiedy skóra stanie się szara, może wyglądać na wyblakłą i matową. Ważne jest, aby nosić makijaż i kolory, które będą korespondować z kolorem włosów. 
Więcej o: