Nałóż "cebulową miksturę" na brwi i pozostaw na całą noc. Efekt cię zachwyci

Jak zagęścić brwi oraz przyśpieszyć wzrost włosków? Z pomocą przychodzi produkt, który prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Mowa o cebuli. Podpowiadamy krok po kroku, jak wykonać ten domowy zabieg.

Często możemy spotkać się z opinią, że brwi są ramą naszej twarzy. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na ich doskonałym wyglądzie. Oto prosta i domowa metoda, dzięki której włoski będą rosły znacznie szybciej niż dotychczas. 

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

"Cebulowa mikstura" na brwi

Często polecanym sposobem jest maseczka, której głównymi składnikami są cebula oraz oliwa z oliwek. Jak ją przygotować? Przekrój cebulę na pół i wyciśnij z niej sok. Następnie dodaj do warzywnej pulpy jedną łyżeczkę oliwy. Składniki dokładnie wymieszaj. Na koniec nałóż maseczkę na oczyszczone wcześniej brwi i pozostaw na noc. 

Jeszcze prostsza receptura zakłada wykorzystanie tylko cebuli. W tym przypadku należy przekroić cebulę na pół i wycisnąć z niej sok. Następnie nakładamy go na brwi i starannie masujemy je przez kilka minut. Dla uzyskania jak najlepszych efektów pozostawiamy maseczkę na całą noc.

Jak zagęścić brwi? Niezawodny sposób

Mimo że domowe sposoby na piękne brwi cieszą się popularnością, nie zawsze okazują się skuteczne. W takich przypadkach z pomocą przychodzą kosmetyki z drogerii i perfumerii. Oto kilka ciekawych propozycji z różnych półek cenowych:

  • Delia Cosmetics, BIO Olejek Na Wzrost Brwi i rzęs 
  • Benefit Cosmetics, Whoa So Soft Brow Oil - Odżywczy Olejek Do Brwi
  • L'biotica, aktywne serum do brwi i rzęs 
  • Delia Cosmetics, serum przyspieszające wzrost do brwi i rzęs
  • Dermena Lash, odżywka do rzęs i brwi 
  • Long 4 Lashes, serum do brwi

Zwykle w poradnikach na temat pielęgnacji brwi wymieniany jest olej rycynowy. To tani apteczny produkt, który w wielu przypadkach zapewnia rewelacyjne efekty, a jego cena z reguły nie przekracza 10 zł. Warto więc sprawdzić, czy sprawdzi się także w naszym przypadku. Zazwyczaj radzi się, by produktu ten stosować codziennie.

Więcej o: