Wyrywasz brwi pęsetą? Nie zapomnij o zasadzie trzech linii. Efekt jak po wizycie u kosmetyczki

Wyregulowane i dopasowane do kształtu twarzy brwi potrafią świetnie podkreślić naszą urodę. Chcąc zaoszczędzić pieniądze, decydujemy się wyregulować włoski samodzielnie w domu. Jak zrobić to prawidłowo, żeby uzyskać idealny łuk?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zadbane brwi pięknie podkreślają oczy i dodają twarzy charakteru. W zależności od tego, na jakim efekcie ci zależy, potrafią złagodzić albo wyostrzyć rysy. Kształt brwi powinno się dopasować do kształtu twarzy, a ich kolor powinien współgrać w kolorem włosów. Wbrew pozorom wcale nie musisz odwiedzać kosmetyczki, żeby uzyskać spektakularny efekt.

Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Regulacja brwi w domu. O czym trzeba pamiętać?

Jeśli nigdy wcześniej nie regulowałaś brwi samodzielnie, zrezygnuj z wosku. Wybierz pęsetę, którą łatwiej będzie ci operować. Przygotuj stanowisko do regulacji. Powinno być dobrze oświetlone, żebyś mogła zauważyć nawet małe włoski. Wyrywaj je zgodnie z kierunkiem wzrostu, nie pod włos. Nie stawaj zbyt blisko lustra, bo nie będziesz w stanie ocenić, jak brwi prezentują się na tle całej twarzy i czy niczym się od siebie nie różnią. Jeśli obawiasz się bólu, po regulacji możesz przyłożyć do twarzy kostkę lodu. Złagodzi pieczenie i zniweluje uczucie ciągnięcia.

Jak regulować brwi? Zasada trzech linii

Umyj ręce, zdezynfekuj pęsetę i przetrzyj brwi tonikiem. Za pomocą ołówka albo kredki wyznacz początek brwi, ich koniec i szczyt łuku. Zastosuj metodę trzech linii prostych, które przebiegają od płatka nosa do kącików oka. Żeby wyznaczyć początek, przyłóż ołówek do płatka nosa w taki sposób, żeby był poprowadzony przez wewnętrzny kącik oka, aż do brwi. To właśnie w tym miejscu powinna zaczynać się brew. Potem wyznacz koniec: przyłóż ołówek do płatka nosa, tak aby przechodził przez zewnętrzny kącik oka, aż do brwi. Na koniec zaznacz szczyt: przyłóż ołówek na wysokość końca zewnętrznej linii tęczówki oka. Usuń pęsetą włoski znajdujące się poza wyznaczonym obszarem.

Więcej o: