Moczę wacik w tym soku i nakładam na brzuch. Szybko zapomniałam o owłosieniu przy pępku

U niektórych kobiet na brzuchu i przy pępku pojawiają się ciemne włosy. Nie każda z nas czuje się z tym komfortowo, jednak można się ich pozbyć lub zmniejszyć ich widoczność domowymi sposobami. Okazuje się, że to bardzo proste, a niezbędne produkty prawdopodobnie już masz.

Owłosienie na ciele jest naturalne. Czasem zdarza się, że niektóre kobiety mają go więcej, a inne mniej. Gdy ciemne włoski pojawiają się w niektórych okolicach, na przykład na brzuchu, możemy nie czuć się z nimi zbyt komfortowo. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, dzięki którym pożegnamy problem na długo. Co należy zrobić? Pamiętaj, by przed wypróbowaniem każdej domowej metody przeprowadzić próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Czym golić włosy na brzuchu? Postaw na domowy "wosk"

Dużą popularnością cieszy się depilacja woskiem, która pozwala pożegnać włoski wraz z cebulkami. Okazuje się, że podobny preparat możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczą trzy składniki, które możliwe, że masz już w swojej kuchni.

  1. Wsyp 1 szklankę cukru do 1/4 szklanki miodu.
  2. Dodaj sok z cytryny i dokładnie wymieszaj roztwór.
  3. Podgrzej mieszankę na małym ogniu lub w mikrofalówce i poczekaj, aż nieco się ochłodzi.
  4. Nałóż preparat na czystą i osuszoną skórę, a później przyłóż do niej skrawki czystego materiału.
  5. Zrywaj paski w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a na koniec nawilż skórę ulubionym kosmetykiem.

Jak trwałe usunąć owłosienie domowym sposobem? Zamiast depilacji postaw na rozjaśnianie

Nie każda kobieta chce depilować owłosienie. Zamiast tego można nieco je rozjaśnić, wykorzystując domowe sposoby. W przypadku włosków na brzuchu sprawdzi się... ziemniak i cytryna. Wszystko ze względu na skrobię ziemniaczaną i witaminę C, które mają właściwości rozjaśniające. Wystarczy, że obranego i umytego ziemniaka zetrzesz na tarce i dodasz kilka kropli soku z cytryny. Później zawiń papkę w gazę i wyciśnij sok do miseczki. Zamocz wacik lub płatek kosmetyczny w substancji i nałóż go na włoski, które chcesz rozjaśnić. Regularne działanie sprawi, że zostaną rozjaśnione nawet o jeden ton.

Więcej o: