Eliksir z kuchennej szafki. Pięty będą gładkie jak skóra niemowlaka

Suche i popękane pięty to bardzo powszechny problem. Musimy jednak pamiętać, że ścieranie naskórka pumeksem nie jest dobrym rozwiązaniem. Oto znacznie lepsze sposoby, które sprawdzą się w czasie pielęgnacji.

Popękane i suche pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz także bardzo często są źródłem bólu. Jednak warto pamiętać, że z problemem tym możemy poradzić sobie dzięki różnym domowym sposobom. Różne domowe kuracje pozostawią nie tylko pięty, ale również całe stopy gładkie i miękkie. 

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci:

Sposób na gładkie pięty - eliksir z kuchennej szafki

Warto raz na jakiś czas sięgnąć po pewien eliksir z kuchennej szafki. Mowa o sodzie oczyszczonej. Proszek ten doskonale usuwa zrogowaciały naskórek, dlatego też warto wykorzystać go w pielęgnacji pięt. Co należy zrobić? Do miski wlej ciepłą wodę. Następnie dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej. Dokładnie wymieszaj. Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez około 15 minut. Delikatnie zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt.

Sposób na gładkie pięty - tania maść z apteki za mniej niż 10 zł

Kolejny produkt, który może okazać się pomocny w przypadku suchej i pękającej skóry pięt, to maść z witaminą A. Należy ją stosować jako treściwy krem na noc. Co istotne, maść z witaminą A dostaniem w każdej aptece, a jej cena zwykle nie przekracza 10 złotych. 

Sposób na gładkie pięty - nie popełniaj tego powszechnego błędu

Gdy mamy problem z suchą i pękającą skórą na piętach, bardzo często chcemy pozbyć się go ścierając naskórek pumeksem. Okazuje się jednak, że to błąd. Podolodzy ostrzegają, że zazwyczaj to tylko pogarsza sprawę. Użycie pumeksu sprawia, że skóra reaguje obronnie. Przez to wytwarza się więcej zrogowaciałego naskórka. Warto więc zrezygnować z wykonywania tego zabiegu. 

Więcej o: