Nałoż ten produkt z kuchennej szafki na stopy. Będą miękkie jak aksamit

Suche i popękane pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz także bardzo często są źródłem bólu. Warto jednak pamiętać, że z problemem tym możemy poradzić sobie dzięki różnym domowym sposobom. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Suche i popękane pięty to bardzo powszechny problem. Musimy jednak pamiętać, że ścieranie naskórka pumeksem nie jest dobrym rozwiązaniem. Gdy to robimy, problem niestety tylko narasta. Jak informują podolodzy, użycie pumeksu sprawia, że skóra reaguje obronnie. Przez to wytwarza się więcej zrogowaciałego naskórka. Warto więc zrezygnować z wykonywania tego zabiegu. 

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku:

Nałóż ten produktu na stopy, a efekt cię zachwyci. Będą wyjątkowo miękkie i gładkie

Różne domowe kuracje pozostawią nie tylko pięty, ale również całe stopy gładkie i miękkie. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji są peelingi. Aby stworzyć taki kosmetyk, potrzebna będzie nam sól morska lub cukier trzcinowy. Zmieszaj wybrany produktu w misce z oliwą z oliwek w stosunku 2:1. Następnie mieszankę okrężnymi ruchami wmasuj w stopy. Zabieg powtarzaj 2-2 razy w tygodniu.

Relaksująca kąpiel dla stóp. Przyda się produkt z kuchennej szafki

Przed peelingiem warto przygotować także kąpiel dla stóp. W tym celu będzie nam potrzebna soda oczyszczana. Do miski wlewamy ciepłą wodę. Następnie dodajemy dwie łyżki sody. Dokładnie mieszamy. Następnie wkładamy stopy do miski i moczymy je w miksturze przez około 15 minut. Po upływie tego czasu możemy wykonać peeling. 

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji będą nocne kuracje. Produktem, którym możemy wykorzystać w tym celu, będzie apteczna maść z witaminą A. Co ciekawe, jej cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Stosujemy ją codziennie jako treściwy krem na noc. 

Więcej o: