Jak przestać obgryzać paznokcie? Wypróbuj trzy domowe metody. Zadbana płytka będzie twoją dumą

Jak przestać obgryzać paznokcie? Nawyk niszczy ich wygląd i znacząco uprzykrza życie. Na szczęście istnieją metody, które pozwolą ci go zwalczyć. Sprawdź, co należy zrobić, by cieszyć się pięknymi paznokciami bez poczucia potrzeby ich obgryzania.

Obgryzanie paznokci to nieciekawy nawyk, który, choć kojarzy się z dziećmi, nie dotyczy tylko najmłodszych. Niestety trudno z niego zrezygnować, ale możesz sobie pomóc pewnymi środkami. Dzięki nim skutecznie zniechęcisz się do obgryzania paznokci, które szybko odrosną i nadadzą się do tworzenia pięknych stylizacji oraz staną się twoją ozdobą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Jak przestać obgryzać paznokcie? Nałóż coś, co cię do tego zniechęci

Na TikToku @doktorat.z.netflixa jakiś czas temu pojawił się filmik poruszający temat obgryzania paznokci. Autorka nagrania zaleciła, by nałożyć na nie coś, co będzie ciężko zgryźć — na przykład paznokcie żelowe. Okazuje się, że gryzienie twardych paznokci z czasem może przyczynić się do uszkodzenia zębów, które będą wtedy wymagały leczenia. Z tego względu warto zawczasu zwalczyć nawyk, by cieszyć się zarówno pięknymi paznokciami, jak i zdrowym uzębieniem.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy, których autorzy opisali swoje doświadczenia i jak poradzili sobie z problemem obgryzania paznokci.

Ja przestałam właśnie dzięki robieniu paznokci regularnie.
Przestałam obgryzać paznokcie od razu, gdy zrobiłam sobie żele.
Raz postanowiłam obgryzać akryl, skończyło się, że ząb mi się ułamał i się nauczyłam.

Czym smarować obgryzione paznokcie? Trzy triki 

Okazuje się, że obgryzanie paznokci można zwalczyć, stosując proste, domowe metody. Na co warto zwrócić uwagę?

  1. Kupuj gorzkie żele i lakiery do paznokci. Ich smak szybko zniechęci cię do ogryzania. Możesz też smarować palce aloesem.
  2. Zamiast gryźć paznokcie, gryź coś innego. Trzymaj pod ręką pestki słonecznika, gumę do żucia czy suszone owoce, którymi możesz się raczyć, gdy czujesz potrzebę obgryzania paznokci.
  3. Nałóż na paznokcie opatrunek. Na kilka dni zapobiegniesz obgryzaniu, a płytka będzie miała w tym czasie możliwość, by się odbudować.
Więcej o: