Zapomnij o płynach micelarnych! Połącz 2 produkty. Olejek do mycia twarzy usunie wodoodporny makijaż

OCM, czyli Oil Cleansing Method to niezwykle łagodna i delikatna metoda oczyszczania skóry mieszanką naturalnych olejów roślinnych. Olejek do mycia twarzy możesz wykonać samodzielnie w domu. Potrzebujesz jedynie dwóch składników.

Jeśli chodzi o skuteczną pielęgnację skóry, oczyszczanie olejami może wydawać się poważnym błędem. Prawdopodobnie natknęłaś się na wiele ostrzeżeń dotyczących unikania stosowania takich produktów i może się wydawać, że tylko produkty bezolejowe prowadzą do czystej skóry. Możesz być w błędzie. Oczyszczanie twarzy olejami to sposób nie tylko na delikatne usuwanie makijażu, ale także łagodzenie wrażliwej skóry i redukcję wyprysków. Jak dodać ten krok do rutynowej pielęgnacji skóry?

Zobacz wideo Olejek rycynowy ma wiele przydatnych zastosowań. Wybraliśmy 3 z nich

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejek do masażu twarzy i jej oczyszczania. Jakich efektów możemy się spodziewać?

Rozumowanie stojące za smarowaniem twarzy olejkami w imię oczyszczania wynika z idei, że "podobne rozpuszcza podobne". Innymi słowy, nakładanie czystych, odżywczych olejków na skórę ma na celu:

  • usunąć nadmiar sebum, tłustej substancji wytwarzanej przez gruczoły na skórze,
  • oczyścić zatkane pory, takie jak zaskórniki i wągry,
  • usuwać martwy naskórek, zanieczyszczenia i makijaż.

Dlatego też wiele produktów do demakijażu zawiera olej, gdyż może on usunąć nawet wodoodporne formuły. Tradycyjne środki czyszczące mogą podrażniać skórę, powodować nadmierne wysuszenie, zaostrzać trądzik i ostatecznie prowadzić do tego, że wytwarza ona więcej sebum po umyciu. Stosowanie olejów zamiast tradycyjnych mydeł lub detergentów może również pomóc chronić naturalną warstwę lipidową skóry.

Domowy olejek do mycia twarzy? Stwórz własny kosmetyk na bazie naturalnych składników

Różne oleje mają różne zalety, lepkości i zapachy. Wybierając olejek do oczyszczania, weź pod uwagę jego właściwości i to, co wiesz o swojej skórze. Zdecyduj się na jego czystą wersję. Tłoczone na zimno oleje zachowują więcej swoich składników odżywczych. Jeśli nie masz doświadczenia z oczyszczaniem olejkami, najczęstszą mieszanką na początek jest oliwa z oliwek i olej rycynowy. Pamiętaj, by przed zastosowaniem wykonać próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry.

  1. Zacznij od małej porcji i wymieszaj oba oleje w proporcji 1:1.
  2. Palcami delikatnie wmasuj 3-5 krople mieszanki olejków w twarz, wykonując okrężne ruchy przez około minutę. To rozluźni brud i bakterie z porów i pomoże wyciągnąć je na powierzchnię.
  3. Spłucz olej letnią wodą. Można zrobić za pomocą rąk albo użyć zamoczonego ręcznika, który będziemy delikatnie przykładać do twarzy.
  4. Po oczyszczeniu i zmyciu olejku można przystępować do dalszej części pielęgnacji twarzy.
Więcej o: