Jeśli chodzi o skuteczną pielęgnację skóry, oczyszczanie olejami może wydawać się poważnym błędem. Prawdopodobnie natknęłaś się na wiele ostrzeżeń dotyczących unikania stosowania takich produktów i może się wydawać, że tylko produkty bezolejowe prowadzą do czystej skóry. Możesz być w błędzie. Oczyszczanie twarzy olejami to sposób nie tylko na delikatne usuwanie makijażu, ale także łagodzenie wrażliwej skóry i redukcję wyprysków. Jak dodać ten krok do rutynowej pielęgnacji skóry?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Rozumowanie stojące za smarowaniem twarzy olejkami w imię oczyszczania wynika z idei, że "podobne rozpuszcza podobne". Innymi słowy, nakładanie czystych, odżywczych olejków na skórę ma na celu:
Dlatego też wiele produktów do demakijażu zawiera olej, gdyż może on usunąć nawet wodoodporne formuły. Tradycyjne środki czyszczące mogą podrażniać skórę, powodować nadmierne wysuszenie, zaostrzać trądzik i ostatecznie prowadzić do tego, że wytwarza ona więcej sebum po umyciu. Stosowanie olejów zamiast tradycyjnych mydeł lub detergentów może również pomóc chronić naturalną warstwę lipidową skóry.
Różne oleje mają różne zalety, lepkości i zapachy. Wybierając olejek do oczyszczania, weź pod uwagę jego właściwości i to, co wiesz o swojej skórze. Zdecyduj się na jego czystą wersję. Tłoczone na zimno oleje zachowują więcej swoich składników odżywczych. Jeśli nie masz doświadczenia z oczyszczaniem olejkami, najczęstszą mieszanką na początek jest oliwa z oliwek i olej rycynowy. Pamiętaj, by przed zastosowaniem wykonać próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry.