Weź kilka kropli i wmasuj we włosy. Szybko zapomnisz o puchu i zniszczonych końcówkach

Zniszczone, puszące się włosy trudno ujarzmić - szczególnie gdy na zewnątrz panuje wysoka wilgotność powietrza. Można jednak sięgnąć po jeden produkt, który sobie poradzi z tym popularnym i denerwującym problemem. Wystarczy kilka kropli, a włosy będą lśniące oraz przestaną się puszyć.

Osoby borykające się z puszącymi, zniszczonymi włosami często decydują się na zabieg keratynowy, który ma je wygładzić i sprawić, że będą wyglądały na lśniące oraz zdrowe. Koszt keratynowego prostowania włosów zależy od ich długości, lecz cena zwykle waha się od 300 do nawet 600 zł. Nie musisz jednak od razu decydować się na taki zabieg. Spróbuj dołączyć do rutyny pielęgnacyjnej jeden składnik, który doskonale wygładza, odżywia i dociąża puszące się włosy. Pamiętaj jednak, by przed zastosowaniem przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na puszące się i zniszczone włosy? Wystarczy kilka kropli, by zobaczyć różnicę

Jeśli twoje włosy nieustannie się puszą, są suche, zniszczone i ewidentnie potrzebują odżywienia, sięgnij po olej ze słodkich migdałów. Możesz kupić go w drogerii, a jego cena waha się od 7 do 15 zł za buteleczkę. Jest to jednak bardzo wydajny produkt, ponieważ do jednorazowej aplikacji potrzebujesz tylko kilku kropli oleju. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości doskonale sprawdzi się do regularniej pielęgnacji włosów wysokoporowatych oraz średnioporowatych. Przy włosach niskoporowatych warto włączyć olej ze słodkich migdałów jako jednorazową, odżywczą kurację raz na jakiś czas. Dlaczego dobrze jest go stosować? Olej bogaty jest w witaminę A, B1, B2, B6 i E oraz w 68% kwasu oleinowego (Omega-9) i nawet do 26% kwasu linolowego (Omega-6).

Jak olejować włosy olejem ze słodkich migdałów? Wykorzystaj ulubioną technikę

Wykorzystanie oleju ze słodkich migdałów do pielęgnacji włosów jest bardzo szybkie i łatwe. Możesz skorzystać z techniki, która najbardziej ci odpowiada. Jedną z nich jest dodanie kilku kropli oleju do porcji odżywki, którą aplikujesz na włosy po każdym umyciu. Wmasuj mieszankę, pozostaw na 15 minut i spłucz wodą. Włosy będą lśniące i dociążone. Jeśli jednak zależy ci na mocniejszym efekcie, który odżywi włosy i sprawi, że będą się o wiele mniej puszyły, zastosuj olej nieco inaczej. Godzinę przed myciem włosów wmasuj w nie łyżeczkę oleju (ilość dostosuj do ich długości), a po tym czasie wykonaj swoją standardową pielęgnację. W ten sposób wykorzystuj olej ze słodkich migdałów raz lub dwa razy w tygodniu, a szybko zauważysz różnicę w ich kondycji.

Więcej o: