Zapomnij o zmarszczkach palacza! Kup produkt za 3 zł. Bruzdy będą mniej widoczne

Zmarszczki palacza mogą pojawić się wokół ust od wieloletniego palenia papierosów lub często picia napojów przez słomkę. To pionowe bruzdy, które układają się niczym kod kreskowy. Jak się ich pozbyć domowym sposobem? Zmniejszysz widoczność zmarszczek, gdy zrobisz jedną rzecz.

Najlepszym sposobem na zniwelowanie widoczności zmarszczek jest postawienie na odpowiednią pielęgnację skóry. Wymaga ona dużej dawki odżywienia, nawilżenia, a przy tym wygładzenia i sprawienia, by była ujędrniona. Możesz dzięki temu nawet zniwelować widoczność zmarszczek palacza. Włącz to do swojej rutyny pielęgnacyjnej, a szybko zobaczysz różnicę.

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym są zmarszczki palacza? Zmniejszysz ich widoczność, robiąc jedną rzecz

Zmarszczki palacza często nazywane są potocznie kodem kreskowym. Wszystko ze względu na charakterystyczny wygląd, ponieważ układają się wokół ust w formie wielu poziomych linii. Mogą być dłuższe lub krótsze, głębsze lub płytsze, lecz zawsze są widoczne. Jeśli chcesz, by nie rzucały się w oczy, zadbaj o jedną rzecz, a więc o odpowiednią pielęgnację cery. Taka skóra jest bardzo wymagająca, ponieważ potrzebuje dużej dawki nawilżenia i odżywienia. Dodatkowo warto włączyć do tego odpowiednią technikę masażu. Stosuj ją zawsze podczas codziennego mycia twarzy żelem. Dwom palcami masuj policzki w kierunku od kącików ust do uszu. Rób to delikatnie spiralnymi ruchami, powtarzając czynność kilka razy. 

Domowa maseczka na zmarszczki palacza. Odżywi i wygładzi skórę

Odżywiona oraz odpowiednio nawilżona skóra staje się jędrna i napięta, dzięki czemu zmarszczki optycznie się wygładzają, a przez to są mniej widoczne. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt, stosuj regularnie raz w tygodniu maseczkę, której przygotowanie kosztuje mniej niż 3 zł. Niewielki kawałek ogórka zetrzyj na tarce, a następnie odciśnij papkę z nadmiaru wody. Wymieszaj ją z białkiem jaja i gotowe. Zaaplikuj maseczkę na obszar wokół ust, a po 15 minutach zmyj wszystko letnią wodą. Od razu po użyciu cera będzie nawilżona, napięta i wygładzona. Pamiętaj jednak, żeby przed pierwszym zastosowaniem maseczki wykonać próbę uczuleniową na niewidocznym i niewielkim fragmencie skóry.

Więcej o: