Nałóż na skórę głowy. Wystarczą 3 łyżki raz w tygodniu. Nowe kosmyki zasypią głowę

Cenny składnik, który zyskuje na popularności w świecie pielęgnacji włosów ze względu na jego zdolność do odświeżenia, przyspieszenia wzrostu pasm i nadawania połysku jak żaden inny. Znajdziesz go w szafce kuchennej. Podpowiadamy, jak go używać.

Szukając naturalnych rozwiązań, również w przypadku pielęgnacji włosów nie trzeba szukać daleko. Wiele tanich i wszechstronnych produktów znajdziesz w szafce kuchennej. Jednym z nich jest ocet jabłkowy, który jest wytwarzany ze sfermentowanych jabłek. Podczas tego procesu bakterie i drożdże są wprowadzane do płynu, powodując, że cukry z soku zamieniają się w alkohol, a następnie w ocet. Czy warto, aby był częścią rutynowej pielęgnacji włosów? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ocet jabłkowy na włosy. Jakie są korzyści dla włosów i skóry głowy?

Zdrowe włosy powinny mieć odczyn lekko kwaśny. Jednak naturalna kwasowość może zostać osłabiona czy to poprzez nakładanie ostrych produktów, usuwanie koloru, stosowanie zabiegów chemicznych, a nawet narażenie na zanieczyszczenia w środowisku. Aby pasma były jak najzdrowsze, potrzebujesz również zdrowej skóry głowy, wolnej od gromadzenia się martwych komórek skóry lub substancji chemicznych. Pomocny będzie ocet jabłkowy. Produkt ten działa na prawie każdy rodzaj i teksturę włosów. Ze względu na właściwości wygładzające i zapobiegające puszeniu się włosów jest jednak szczególnie lubiany przez osoby o grubych, kręconych kosmykach.

  • wygładza i domyka łuski, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowo i błyszcząco.
  • może pomóc w zapobieganiu utracie pigmentu koloru.
  • pomaga usunąć nadmiar zanieczyszczeń, przywracając włosom sprężystość i objętość.
  • zmniejsza wrażliwość, pomaga zrównoważyć poziom pH włosów i złuszcza skórę głowy, uwalniając ją od wszelkich nagromadzonych produktów i martwego naskórka. Może tym samym pomóc zminimalizować łupież.
  • ze względu na swój kwaśny charakter pomaga przywrócić poziom pH włosów, odblokowuje pory i potencjalnie sprzyja pojawianiu się nowych kosmyków.

Jak stosować ocet jabłkowy na włosy? Przygotuj domową płukankę DIY za grosze

Ocet jabłkowy może być stosowany jako środek oczyszczający w dni bez szamponu w celu odświeżenia i zrównoważenia skóry głowy lub stosowany raz w tygodniu w celu wyeliminowania swędzącej lub przetłuszczającej się skóry głowy. Pamiętaj, aby nie nakładać go bezpośrednio na włosy, gdyż może podrażniać, a nawet prowadzić do łagodnych oparzeń. Jeśli masz ograniczony budżet, stworzenie własnej płukanki DIY na bazie octu jabłkowego może być bardziej opłacalną opcją.

  1. Umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.
  2. Wymieszaj trzy łyżki stołowe octu jabłkowego z 1 i 3/4 szklanki wody.
  3. Podziel włosy na sekcje, a następnie nałóż mieszankę na skórę głowy, sekcja po sekcji, delikatnie wmasowując.
  4. Zwiąż włosy w kucyk lub zepnij je spinką na czubku głowy i pozostaw produkt na kilka minut.
  5. Dokładnie spłucz chłodną wodą, aby uszczelnić łuskę włosa i zamknąć zewnętrzną warstwę.
Więcej o: