Nic nie kosztuje, a zadziała jak "Barbie botoks". Nie wahaj się i chwyć za kij od szczotki

Wiele kobiet poddaje się zabiegom kosmetycznym. Okazuje się, że na fali popularności filmu "Barbie" jeden z rodzajów botoksu został nazwany właśnie na cześć popularnej lalki. Na czym polega i jak uzyskać zbliżone efekty kompletnie za darmo? Podpowiadamy.

Film "Barbie" już od jakiegoś czasu cieszy się sporą popularnością. Kobiety prześcigają się w tworzeniu makijaży w stylu Barbie i zakładaniu ciekawych stylizacji. Okazuje się nawet, że jeden z rodzajów botoksu został określony mianem "Barbie botoksem". Na czym polega i jak uzyskać satysfakcjonujący, zbliżony efekt bez konieczności poddania się zabiegowi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Czym jest "Barbie botoks"? Decyduje się na niego coraz więcej osób

"Barbie botoks" poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej daje efekt zmniejszenia napięcia mięśnia czworobocznego, co z kolei może prowadzić do wygładzenia kąta stykania się ramion z szyją. Choć z założenia miał służyć osobom, które cierpią między innymi na migreny i bóle, dziś cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego porównano botoks do najpopularniejszej lalki świata? Wszystko ze względu na możliwy efekt wysmuklenia i wydłużenia szyi oraz górnej części sylwetki, co przypomina właśnie wygląd Barbie. Okazuje się jednak, że efekty można też uzyskać, stosując odpowiednie ćwiczenia. Nie musisz więc poddawać się zabiegowi botoksu. W tym przypadku sprawdzi się sumienność i cierpliwość.

Wysmuklenie ramion i szyi bez potrzeby botoksu. Na jaki trik się zdecydować?

Michelle Biggins jest dyplomowaną fizjoterapeutką. Na TikToku o nazwie @drmichellebiggins regularnie publikuje filmy, w których udziela rad. Jakiś czas temu na jej profilu pojawiło się nagranie, na którym zaprezentowała pewne ćwiczenie. Regularnie stosowane sprawi, że uzyskasz efekt podobny do "Barbie botoksu". Jeśli czujesz napięcie w szyi i ramionach, chwyć po kij, na przykład od szczotki do sprzątania. To świetna alternatywa dla masażu, dzięki której wzmocnisz mięsień trapezowy. Wyobraź sobie, że chcesz złamać kij w połowie i spróbuj to zrobić. Później, utrzymując napięcie, podnieś kij nad głowę, a następnie ponownie przenieś go na dół. Powtarzaj kilkukrotnie i utrzymuj szyję w naturalnej pozycji.

Jeśli nie jesteś do końca pewna, co należy zrobić, sprawdź powyższe nagranie instruktażowe. Pamiętaj, by przed poddaniem się zarówno ćwiczeniom, jak i zabiegowi botoksu, omówić te kwestie z lekarzem. Możliwe, że ze względu na niektóre czynniki, na przykład zdrowotne, działania nie będą korzystne dla niektórych osób.

Więcej o: