Film "Barbie" już od jakiegoś czasu cieszy się sporą popularnością. Kobiety prześcigają się w tworzeniu makijaży w stylu Barbie i zakładaniu ciekawych stylizacji. Okazuje się nawet, że jeden z rodzajów botoksu został określony mianem "Barbie botoksem". Na czym polega i jak uzyskać satysfakcjonujący, zbliżony efekt bez konieczności poddania się zabiegowi?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
"Barbie botoks" poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej daje efekt zmniejszenia napięcia mięśnia czworobocznego, co z kolei może prowadzić do wygładzenia kąta stykania się ramion z szyją. Choć z założenia miał służyć osobom, które cierpią między innymi na migreny i bóle, dziś cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego porównano botoks do najpopularniejszej lalki świata? Wszystko ze względu na możliwy efekt wysmuklenia i wydłużenia szyi oraz górnej części sylwetki, co przypomina właśnie wygląd Barbie. Okazuje się jednak, że efekty można też uzyskać, stosując odpowiednie ćwiczenia. Nie musisz więc poddawać się zabiegowi botoksu. W tym przypadku sprawdzi się sumienność i cierpliwość.
Michelle Biggins jest dyplomowaną fizjoterapeutką. Na TikToku o nazwie @drmichellebiggins regularnie publikuje filmy, w których udziela rad. Jakiś czas temu na jej profilu pojawiło się nagranie, na którym zaprezentowała pewne ćwiczenie. Regularnie stosowane sprawi, że uzyskasz efekt podobny do "Barbie botoksu". Jeśli czujesz napięcie w szyi i ramionach, chwyć po kij, na przykład od szczotki do sprzątania. To świetna alternatywa dla masażu, dzięki której wzmocnisz mięsień trapezowy. Wyobraź sobie, że chcesz złamać kij w połowie i spróbuj to zrobić. Później, utrzymując napięcie, podnieś kij nad głowę, a następnie ponownie przenieś go na dół. Powtarzaj kilkukrotnie i utrzymuj szyję w naturalnej pozycji.
Jeśli nie jesteś do końca pewna, co należy zrobić, sprawdź powyższe nagranie instruktażowe. Pamiętaj, by przed poddaniem się zarówno ćwiczeniom, jak i zabiegowi botoksu, omówić te kwestie z lekarzem. Możliwe, że ze względu na niektóre czynniki, na przykład zdrowotne, działania nie będą korzystne dla niektórych osób.