Ten produkt z kuchni gwarantuje "piękny blask". Wystarczy łyżeczka, a włosy będą jak po botoksie

Włosy po wizycie u fryzjera zwykle wyglądają naprawdę fantastycznie. Są gładkie, dociążone i pełne blasku. Podobny, a nawet lepszy efekt możesz osiągnąć za grosze w domowym zaciszu. Wystarczy, że sięgniesz po popularny produkt z kuchni, który niewiele kosztuje.

Efekt błyszczących i wygładzonych włosów to coś, do czego zwykle dążymy podczas stosowania popularnych odżywek. Niektórzy decydują się na zabieg botoksu, który daje podobne rezultaty na dłuższy czas. Można jednak zaoszczędzić 150 zł na wizycie u fryzjera, gdy zaczniesz regularnie sięgać po jeden składnik z kuchennej szafki. Sprawi, że włosy staną się błyszczące i dociążone.

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz go w kuchni. Na włosy działa jak najlepsza odżywka

Paulina jest użytkowniczką TikToka, która na profilu @paulinaaa_jn publikuje porady dotyczące tego, jak dbać o włosy. W jednym z materiałów podzieliła się sprytnym trikiem na uzyskanie blasku oraz dociążenia, które wygładza pasma. W tym celu zdecydowała się wykorzystać popularny produkt z kuchennej szafki, który zwykle stosujemy do smażenia potraw. Mowa oczywiście o oleju rzepakowym. Możesz sięgnąć po najzwyklejszy produkt z marketu, który kosztuje około 8 zł za litr, a do jednorazowego zabiegu potrzebujesz naprawdę odrobiny oleju. Paulina podzieliła się efektami, jakie uzyskała na wysokoporowatych włosach swojej mamy. Użytkowniczki TikToka w sekcji komentarzy nie kryją zachwytu.

Śliczne włosy. Piękny blask!
Idę to zrobić.
Super efekty!

Jak nakładać olej rzepakowy na włosy? Lepiej nie popełniaj popularnego błędu

Jak olejować włosy olejem rzepakowym? To naprawdę łatwe zadanie. Wystarczy, że w rozczesane włosy wmasujesz porcję oleju, kierując się ruchem od ucha do końcówek. Pamiętaj, by nie aplikować go na skórę głowy. Nie musisz stosować dużej ilości produktu. Na włosy o długości sięgającej nieco za obojczyki wystarczy zaaplikować łyżeczkę oleju. Gdy będzie dokładnie nałożony, zwiąż włosy w wysoki kucyk lub koka i odczekaj co najmniej godzinę. Jeśli zależy ci na naprawdę dogłębnym odżywieniu, możesz pozostawić olej nawet na całą noc. Kiedy czas minie, spłucz olej letnią wodą, a następnie nałóż na nie ulubioną odżywkę. Po pięciu minutach zmyj ją i umyj włosy tak, jak zwykle. Od razu po zabiegu włosy będą widocznie wygładzone, sypkie oraz pełne blasku.

Więcej o: