Ta pozycja do snu to zło! Może przyczynić się do powstawania zmarszczek

Wraz z wiekiem pojawienie się zmarszczek jest nieuniknione. Niektórym z nich można jednak zapobiec. Mowa o zmarszczkach sennych, które powstają na skutek nieprawidłowej pozycji podczas snu. Jakiego ułożenia w łóżku powinnyśmy unikać?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Dorosły człowiek potrzebuje 7-9 godzin snu dziennie. Wtedy organizm może w pełni się zregenerować, a nasza skóra wygląda na zdrową i wypoczętą. Mimo to po przebudzeniu na pewno kilka razy widziałaś zagniecenia na twarzy. Sprzyjają one powstawaniu zmarszczek, dlatego warto zadbać o prawidłową pozycję podczas snu.

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Zmarszczki na twarzy. Dlaczego powstają podczas snu?

Okazuje się, że najgorszą pozycją do spania jest ta na boku. - Kiedy śpisz na boku, skóra fałduje się i występuje ucisk tylko po jednej stronie twarzy. Może to powodować powstawanie zmarszczek - powiedział w rozmowie z portalem huffpost.com dermatolog Michael Jacobs. - Spanie na jednej stronie twarzy lub na brzuchu może prowadzić do ucisku i marszczenia się skóry - dodała dermatolożka Courtney Rubin. Najkorzystniejszą opcją dla naszej skóry jest spanie na plecach. - Wyobraź sobie, że kładziesz na łóżku zmięte prześcieradło. Następnego dnia będzie ono pomarszczone. A jeśli rozciągniesz je na płasko, pozostanie bez zagięć. Nasza skóra działa w ten sam sposób - wyjaśniła specjalistka medycyny estetycznej Joei Tavernise.

Zdrowy sen. Wybieraj poszewki z tego materiału

Według ekspertów najważniejsza jest "zasada trzech p": pozycji, poszewek na poduszki i przeznaczenia. Wybieraj jedwabne poduszki, które działają kojąco na skórę. - Wtedy pomiędzy skórą a poduszką występuje mniejsze tarcie, co zmniejsza negatywny wpływ, jaki może on mieć na skórę - mówił Jacobs. Warto stosować też jedwabną maseczkę do spania, która ochroni okolice oczu przed powstawaniem zmarszczek. - Jedwab jest bardziej miękki niż bawełna, nie szarpie ani nie ciągnie skóry podczas poruszania się w trakcie snu -  wytłumaczyła Tavernise. Specjaliści przypominają też o regularnym praniu poszewek.

Więcej o: