Czym jest laminacja brwi? W domu zrobisz ją za grosze popularnym produktem za 3 zł

Żeby poprawić nieco urodę i zaoszczędzić rano czas podczas malowania się, sięgamy po różne rozwiązania. Zwykle udajemy się na zabiegi do kosmetyczki, lecz co jeśli okazuje się, że podobny efekt można uzyskać samodzielnie? Jednym z nich jest laminacja brwi. W domu zrobisz ją za grosze.

Na popularności od lat zyskują różne zabiegi upiększające, które wykonujemy u kosmetyczek. Niektórzy jednak decydują się samodzielnie przygotować manicure hybrydowy lub wykonać laminację brwi albo rzęs. Okazuje się, że do tego ostatniego nie potrzebujesz nawet specjalistycznych produktów. Wystarczy popularny składnik z kuchennej szafki, by uzyskać efekt jak po laminacji brwi.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest laminacja brwi? Efektowny zabieg zyskuje na popularności

Laminacja brwi to zabieg, który zmiękcza włoski, dzięki czemu stają się plastyczne oraz podatne na układanie. Sprawia to, że nie musimy wyczesywać brwi na mydło lub korzystać z utrwalającego żelu. Wystarczy przeczesać włoski po laminacji szczoteczką, by ułożyć je tak, jak chcemy, a utrzymają się w tej pozycji przez cały dzień. Zaoszczędzi to mnóstwo czasu podczas codziennego makijażu. Taki zabieg wykonuje się u kosmetyczki i trwa około 45 minut. Efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni, a koszt laminacji brwi w salonie cena od 150 do nawet 300 zł.

Laminacja brwi w domu. Jak ją wykonać? Sięgnij po produkt za 3 zł

Jeśli nie chcesz co kilka tygodni płacić 300 zł za zabieg laminacji, możesz wykorzystać domowy trik, który pomoże ci uzyskać podobny efekt. Nie utrzyma się on tak długo, lecz pomoże ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ do jego wykonania potrzebujesz jedynie produktu ze sklepu spożywczego. Kosztuje około 3 zł, a jedno opakowanie może wystarczyć nawet na dwa zabiegi. Co będzie ci do tego potrzebne? Oczywiście żelatyna. Rozpuść 10 g żelatyny w wodzie i dokładnie ją wymieszaj. Brwi odtłuść płynem micelarnym, a następnie wyczesz je szczoteczką namoczoną w żelatynie, układając włoski. Gdy uzyskasz kształt, jaki chcesz, wmasuj w brwi jeszcze ulubioną odżywkę do włosów lub oliwę z oliwek. Zabezpiecz włoski folią spożywczą i odczekaj od 40 do 60 minut. Po tym czasie zmyj preparaty z brwi ciepłą wodą i gotowe.

Więcej o: