Ten trik na ukąszenia komarów powinien znać każdy. Weź jedną rzecz. Świąd i obrzęk znikną raz-dwa

Ukąszenia komarów potrafią być niezwykle denerwujące. Jak sobie z nimi poradzić, jeśli nie mamy pod ręką specjalnych żeli łagodzących z apteki? Świąd i opuchlizna zmniejszą się, gdy zastosujesz sprytny domowy trik, który nic nie kosztuje.

Ukąszenia komarów nie są niczym przyjemnym. Swędzą, uwierają i sprawiają duży dyskomfort. Można sobie z tym jednak poradzić za pomocą domowych sposobów. Nie musisz wydawać pieniędzy na specjalne żele i maści łagodzące. Wystarczy jeden składnik, a szybko uporasz się ze świądem oraz obrzękiem i od razu poczujesz ulgę.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na ukąszenia komarów? Jeden składnik przyniesie ulgę

Jeśli nie masz pod ręką nic, co pomogłoby załagodzić ukąszenia komarów, sięgnij po jeden składnik z kuchennej szafki. Zwykle korzystamy z niego do sprzątania lub przygotowywania różnych wypieków, a tym razem upora się ze świądem oraz opuchlizną powstałą po ugryzieniu przez denerwującego owada. Wystarczy udać się po odrobinę sody oczyszczonej. Wymieszaj ją z niewielką ilością wody, by powstała gęsta pasta, a powstały preparat zaaplikuj na ukąszenia. Szybko poczujesz ulgę. W podobny sposób zadziała również olejek z drzewa herbacianego, który dostępny jest w każdej aptece.

Sprytny trik rozprawi się ze świądem i opuchlizną. Wystarczy przedmiot z kuchni

Nie tylko soda oczyszczona świetnie sobie poradzi z ukąszeniami. Na wyjazdach zwykle nie mamy do niej dostępu, dlatego warto poznać jeszcze jeden domowy sposób, który zawsze będziemy mieć na wyciągnięcie ręki. Najpierw zdezynfekuj ugryzienie, a następnie sięgnij po małą łyżeczkę i szklankę gorącej wody. Zanurz ją w płynie na kilka sekund, a gdy będzie ciepła, przyłóż ją do ukąszenia komara na minutę. Wcześniej upewnij się, że łyżeczka nie jest za gorąca. Gdy minie wyznaczony czas, toksyny zawarte w ślinie komara zostaną zneutralizowane przez ciepły okład.

Więcej o: