Najtańszy domowy kosmetyk? Woda z solą na włosy! Efekt jest "niesamowity"

Efekt messy hair to popularna fryzura, którą z łatwością możesz przygotować w domu. Nie przyda ci się nawet falownica do włosów, by je zmierzwić za pomocą błyskawicznego triku. W tym celu sięgnij po domową mieszankę, która w kilka minut sprawi, że fryzura nabierze objętości, a pasma subtelnie się pofalują.

Subtelnie pofalowane włosy to efekt, który najczęściej uzyskujemy po kąpieli w morzu. Fryzura subtelnie się faluje, nabiera objętości, a przez to zaczyna wyglądać jak popularne uczesanie w stylu messy hair. Jak uzyskać taki efekt w domu za grosze? Okazuje się, że nie musisz nawet sięgać po prostownicę, lokówkę oraz falownicę. Wystarczy połączenie dwóch składników.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Woda z solą na włosy. Efekt messy hair gwarantowany

Jeśli masz naturalnie kręcone włosy, ten trik sprawi, że skręt stanie się jeszcze piękniejszy. Osoby z naturalnie prostymi pasmami dzięki niemu szybko uzyskają efekt messy hair, czyli subtelnie pofalowanych włosów, które zyskają na objętości. Wystarczy, że sięgniesz po mieszankę dwóch składników. Użytkowniczka TikToka z profilu @kurlswkels podzieliła się przepisem na sprej, który świetnie się sprawdzi. Wystarczy połączyć szklankę ciepłej wody z łyżką soli i wymieszać składniki do połączenia. Gdy płyn przestygnie, przelej go do butelki z atomizerem i obficie spryskaj włosy. Wilgotną fryzurę ugniataj dłońmi do powstania pięknych fal. Uzyskany efekt przypadł do gustu użytkownikom TikToka.

Niesamowite! Jak piękna syrenka! I bez żadnych chemicznych produktów do włosów.

Wzbogać mieszankę o jeden składnik. Falownica do włosów nie będzie potrzebna

Wiele osób może obawiać się, że wykorzystanie soli do spryskiwania włosów negatywnie wpłynie na ich kondycję. Szczególnie w przypadku suchych i puszących się pasm. Warto wtedy wzbogacić domową mieszankę o dodatkowy składnik, który zapobiegnie niepożądanym efektom. Jest nim dowolny olej, który lubią twoje włosy. Możesz skorzystać z tego, którego używasz do ich olejowania. Dodaj do spreju z solą łyżeczkę rozpuszczonego oleju kokosowego, arganowego, a nawet oliwy z oliwek. Pamiętaj jednak, żeby przed każdym użyciem dobrze wstrząsnąć mieszankę, ponieważ woda i olej nie połączą się na stałe, a przed pierwszym zastosowaniem zrób próbę uczuleniową.

Więcej o: