Hit z PRL-u za 3 zł. Każdy miał ją w apteczce. Spłyci zmarszczki i kurze łapki bez botoksu

Często szukając produktu, który odpowie na wszelkie potrzeby naszej skóry, zapominamy o łatwo dostępnych i budżetowych opcjach z apteki. Okazuje się, że znajdziemy tam maść z szerokim zastosowaniem, która w czasach PRL-u była na podstawowym wyposażeniu każdego domu.

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i powoli zaczynają się na niej pojawiać drobne linie oraz zmarszczki. Jest to naturalna kolej rzeczy, na którą wpływ mają m.in. czynniki genetyczne i środowiskowe, ale również sposób odżywiania, stosowana pielęgnacja, przebyte choroby i styl życia. Stosując dobrej jakości kosmetyki, możemy zatrzymać ten proces oraz znacznie poprawić jakość skóry twarzy. Jedno z rozwiązań, które nie będzie wiązało się z dużymi wydatkami, znajdziemy w każdej aptece, i to bez recepty. Jej cena w zależności od producenta wynosi od 3 do 5 zł. Pamiętaj, aby przed użyciem zapoznać się z ulotką i stosować maść zgodnie z zaleceniami lub po konsultacji z lekarzem.

Zobacz wideo Plama z maści ichtiolowej? Mamy prosty sposób, jak ją usunąć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maść tranowa na twarz. Apteczny hit z cennych składem dla skóry

Maść tranowa to naturalne remedium na wszelkie problemy skórne. Głównym składnikiem maści, jak sama nazwa wskazuje, jest tran, czyli koncentrat oleju pozyskiwanego z wątroby dorsza. To także cenne źródło witaminy A, D3 oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. W jej skład wchodzi także lanolina, parafina i wazelina. Maść działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, a także stymuluje procesy regeneracji tkanek. Kolejną ważną zaletą maści tranowej jest to, że bardzo dobrze nawilża skórę, co przyczynia się do zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz bruzd.

Maść tranowa na zmarszczki i suchą skórę? Nakładaj codziennie przed snem

Oprócz stosowania maści tranowej na problemy skórne (sprawdzi się przy m.in. łuszczycy czy atopowym zapaleniu skóry), produkt ten jest także bardzo dobrym rozwiązaniem na problemy z wysychaniem i łuszczeniem skóry. Często więc okazuje się dużo lepszym rozwiązaniem niż inwestowanie w drogie kosmetyki o działaniu nawilżającym. Maść należy nakładać cienko na powierzchnię wcześniej oczyszczonej twarzy. Wystarczy wycisnąć niewielką ilość z tubki i delikatnie rozprowadzić na skórze, a następnie pozostawić do wchłonięcia. Najlepiej stosować ją podczas wieczornej pielęgnacji, aby składniki lepiej się wchłonęły, tym samym szybciej przynosząc zauważalne efekty. Co więcej, maść tranowa idealnie sprawdzi się również na popękane usta, ponieważ zawarta w niej witamina A skutecznie odbudowuje naskórek.

Więcej o: