Kosztuje grosze, a zadziała lepiej niż keratynowe prostowanie włosów. Pasma będą proste jak drut

Keratynowe prostowanie włosów to nie tylko ułatwienie w codziennej stylizacji, ale również możliwość zrezygnowania na długi czas z prostownicy. Równie zaskakujące efekty możesz uzyskać, stosując naturalne metody, bazujące na produktach, które zapewne masz już w domu.

Wiele osób sięga po prostownicę lub zabiegi takie jak keratynowe prostowanie włosów, aby wyprostować pasma. Powtarzające się zabiegi za pomocą ciepła lub środków chemicznych osłabiają kosmyki, prowadząc do ich łamania i wypadania. Długotrwałe stosowanie może również prowadzić do pewnych szkodliwych skutków ubocznych. Dlaczego nie skorzystać z naturalnego i bezpieczniejszego odpowiednika? Zrób to, za pomocą naprawdę prostych domowych trików z użyciem kuchennych składników.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mleko i miód, czyli duet, który nie tylko wygładzi, ale także odżywi włosy. Efekty zaskakują

Włosy składają się z białka zwanego keratyną. Mleko, jest naturalnym źródłem białek i tłuszczu, które mogą pomóc odżywić i wzmocnić włosy. Kwas mlekowy z kolei przysłuży się ich kondycji, dbając o złuszczanie skóry głowy. Co więcej, mleko zawiera również tłuszcz, który pomaga zmiękczyć i wygładzić włosy. Dodatkowo miód to naturalny środek nawilżający, który dodaje włosom blasku i pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów. Miód, zawiera także przeciwutleniacze, które mogą pomóc chronić włosy przed uszkodzeniami.

  1. Weź jedną łyżkę miodu i zmieszaj ją z mlekiem w proporcji 1:1.
  2. Mieszankę można również umieścić w butelce ze sprayem. Spryskaj włosy tym roztworem po umyciu szamponem lub nałóż na pasma.
  3. Pozostaw na 20-30 minut.
  4. Spłucz ciepłą wodą i umyj włosy szamponem.
  5. Stosuj 1 -2 razy w tygodniu.

Jak naturalnie uzyskać proste pasma? Efekty jak keratynowe prostowanie włosów

Zarówno mleko, jak i jajka są powszechnie spotykane w każdej kuchni. Mleko i jaja są bogate w różnorodne witaminy i składniki odżywcze, które doskonale wpływają na włosy. Od leczenia łupieżu po utrzymanie zdrowej skóry głowy, to połączenie robi wszystko. Oto jak możesz użyć tej kombinacji, aby naturalnie wyprostować włosy.

  1. Weź 1 szklankę mleka, 2 jajka i ubijaj powoli przez około minutę. 
  2. Następnie podziel włosy na sekcje i za pomocą szczotki nałóż tę mieszankę na wszystkie włosy.
  3. Wyciśnij mieszankę z włosów, zwiąż je w kok i zakryj czepkiem na około godzinę.
  4. Zmyj łagodnym, niezawierającym parabenów szamponem i gotowe.
Więcej o: