Wymieszaj i wmasuj w skórę głowy. Domowy peeling zagęści czuprynę, a świąd ustanie

Jeśli swędzi cię skóra głowy, masz dość drapania i czujesz, że żaden kosmetyk już nie pomaga, nie martw się. Istnieje wiele domowych sposobów, które mogą być skuteczne w takim przypadku. Niektóre z nich używasz niemal codziennie, nie zdając sobie sprawy z ich właściwości.

Świąd skóry głowy, znany jako swędzenie skóry głowy, jest częstym schorzeniem. Przyczyn może być wiele. Łupież i stan zapalny skóry zwany łojotokowym zapaleniem skóry to najczęstsze przyczyny swędzenia skóry głowy. Możemy temu przeciwdziałać z pomocą domowych środków zaradczych na bazie naturalnych produktów, które często znajdziemy w domowej spiżarni. Jeśli swędzenie nie ustępuje, skonsultuj się z lekarzem.

Zobacz wideo Justyna Gradek o operacjach za granicą: Turcja jest pionierem jeśli chodzi o.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Swędząca skóra głowy. Oto najczęstsze przyczyny tego trapiącego wiele osób problemu

Swędzenie skóry głowy to nie tylko bardzo uporczywy problem, ale także objaw wielu chorób. Sporo osób borykających się z tym problemem bardzo często obwiniają o to nieodpowiednią pielęgnację. Przyczyna może jednak znajdować się gdzie indziej.

  • przesuszona skóra głowy.
  • łojotokowe zapalenie skóry.
  • atopowe zapalenie skóry.
  • łuszczyca.
  • zapalenie mieszków włosowych.

Męczy cię swędząca skóra głowy? Peeling na bazie naturalnych produktów pomoże w mgnieniu oka

Znakiem rozpoznawczym suchej skóry głowy jest uporczywe swędzenie, ale może mu również towarzyszyć łupież, bolesność i wypadanie włosów. Aby złagodzić stan zapalny i swędzenie, istnieje kilka naturalnych środków, które można wypróbować w domu. Jedną z małoznanych opcji jest wykorzystanie peelingu z cukru, siemienia lnianego oraz octu jabłkowego. To połączenie świetnie reguluje pracę gruczołów łojowych, odbija włosy od nasady, wzmacnia skórę i wykazuje właściwości oczyszczające, dodatkowo regulując wydzielanie sebum.

  1. Wymieszaj dwie łyżeczki siemienia lnianego, cztery łyżeczki cukru oraz pół łyżeczki octu jabłkowego.
  2. Powstałą pastę wmasuj delikatnie, okrężnymi ruchami w skórę głowy przez kilka minut.
  3. Na koniec obficie spłucz ciepłą wodą.
Więcej o: