Wmasuj we włosy łyżeczkę tego produktu. Po 20 minutach efekt zwali z nóg nawet twojego fryzjera

Raz na jakiś czas warto dodatkowo odżywić włosy bonusowym składnikiem, by nabrały blasku i odzyskały świetną kondycję. Często pomaga w tym produkt, który każdy z nas ma już w domu, lecz na co dzień wykorzystujemy go w kuchni. Co warto nałożyć na włosy, by stały się lśniące i gładkie?

Szukając sposobu na odżywienie włosów, warto zajrzeć do kuchni lub spiżarki. Wiele produktów spożywczych doskonale poradzi sobie z puchem i świetnie nawilży suche końcówki. Co jednak sprawdzi się najlepiej? Sięgnij po uniwersalny produkt z kuchni, który już zawsze będziesz stosować do pielęgnacji włosów, gdy przekonasz się, jakie efekty można nim uzyskać.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Weź produkt z kuchni i wmasuj go we włosy. Efekt zachwyci nawet twojego fryzjera

Jednym ze składników spożywczych, który doskonale sprawdzi się podczas pielęgnacji włosów, jest oliwa z oliwek. Wystarczy regularnie nakładać ją na całą długość, a suche końcówki odejdą w zapomnienie. Odmierz łyżeczkę produktu i wmasuj ją we włosy od ucha po końce. Na koniec dokładnie je rozczesz, a następnie zabezpiecz gumką lub klamrą. Po 20 minutach wystarczy zmyć produkt, by przekonać się, że włosy staną się lśniące, wygładzone i naprawdę odżywione.

Co zrobić, żeby włosy po olejowaniu były piękne i lśniące? Pamiętaj o jednej rzeczy

Olejowanie włosów oliwą z oliwek to popularny zabieg, lecz nie każdy uzyskuje zadowalające efekty. Wszystko dlatego, że nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo zmywać produkt z włosów. Jeśli nie usuniemy go zbyt dokładnie, włosy staną się tłuste i oblepione, a nie o taki efekt nam chodzi. Jak więc pozbyć się oliwy z włosów? Po 20 minutach od nałożenia produktu dokładnie zwilż włosy letnią wodą i zaaplikuj dowolną odżywkę na 2 do 5 minut. Zmyj produkt, a po tym dopiero umyj dwukrotnie skórę głowy. Zastosowanie odżywki sprawi, że oliwa zostanie zemulgowana, a więc dokładniej zmyjemy ją z włosów. Dzięki temu uzyskamy efekt wygładzenia i odżywienia, a nie oblepienia. 

Więcej o: