Lepiej tak nie usuwaj włosków z twarzy. Kosmetolożka przestrzega. "Odrastają grubsze"

Kosmetolożka Dagmara Nowak-Barańska w rozmowie z portalem "Medonet" zdradziła, w jaki sposób kobiety nie powinny usuwać włosków z twarzy. Odrosną wtedy grubsze i mocniejsze. Doradziła natomiast inną metodę depilacji. Sprawdź, na czym polega, a także poznaj domowy sposób na rozjaśnienie włosków.

Włoski, które z czasem pojawiają się na kobiecej twarzy, zazwyczaj są naturalne i najczęściej są kwestią hormonów. Niektóre panie nie czują się z nimi komfortowo, dlatego decydują się je regularnie usuwać. Okazuje się jednak, że nie każda metoda jest dla nas korzystna. Kosmetolożka Dagmara Nowak-Barańska w rozmowie dla "Medonet" zdradziła, jak tego nie robić, by sobie nie zaszkodzić. Pamiętaj, że jeśli zauważasz na twarzy nietypowo ciemne włoski, warto udać się do lekarza. Możliwe, że zmiany mają podłoże, które dobrze byłoby zbadać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Jak nie usuwać włosków z twarzy? Kosmetolożka tłumaczy

Dagmara Nowak-Barańska jest założycielką krakowskiej kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii Beauty Lounge Daga Nowak. Kobieta zwróciła uwagę, że do depilacji "wąsika" nie należy używać nożyczek. - Zdecydowanie najgorszą decyzją jest wycinanie włosków przy użyciu nożyczek, co również niektóre kobiety robią. Włoski przycinane równo ze skórą odrastają zdecydowanie grubsze, mocniejsze i ciemniejsze, co zdecydowanie nie wygląda estetycznie — powiedziała. W przypadku chęci usunięcia meszku nad górną wargą kobieta zaleciła laseroterapię. - Jest to działanie długofalowe, które powoduje, że włosy po prostu nie odrastają, ewentualnie odrastają dużo jaśniejsze niż wcześniej, odrasta ich też znacznie mniej — wyjaśniła.

Jak pozbyć się wąsika pod nosem? Wypróbuj domową metodę

Jeśli przeszkadzają ci ciemniejsze włoski nad wargą, ale nie chcesz korzystać z kosztownych zabiegów, możesz spróbować rozjaśnić je w domu. Wystarczy, że przygotujesz domową maseczkę. Co będzie ci potrzebne? Zmieszaj sok z cytryny z gęstym jogurtem naturalnym. Nałóż papkę na wąsik i zmyj wodą po 20 minutach. Powtarzaj działanie regularnie, a z czasem uzyskasz efekt rozjaśnienia włosków. Pamiętaj, by przed pierwszym zastosowaniem mieszanki przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry. 

Więcej o: