Przez lata byłam nieświadoma, że wacik kosmetyczny ma dwie strony. Każda z nich ma inne przeznaczenie

Której strony wacika używać? Zasadniczo istnieją dwie strony płatków kosmetycznych i według założeń producentów, tylko jedna z nich służy do precyzyjnego usuwania resztek makijażu. Podpowiadamy, jak prawidłowo ich używać.

Miękkie i delikatne płatki kosmetyczne, które zostały wykonane z bawełny, znajdują się w kosmetyczce praktycznie każdej kobiety. Idealne do demakijażu płatki są bardzo chłonne i nie odkształcają się podczas użytkowania. Dwustronna konstrukcja płatków pozwala nie tylko na precyzyjną aplikację kosmetyków, ale także na dokładne oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń.

Zobacz wideo Czy Anna Lewandowska podbije rynek zagraniczny swoimi kosmetykami? Podesłała paczki hiszpańskim koleżankom

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dwustronny wacik kosmetyczny. Płatki kosmetyczne mogą być używane na dwa sposoby

Zwracamy uwagę na demakijaż, zwracamy uwagę na oczyszczanie, zwracamy uwagę na balsam, emulsję i krem, ale czy zauważyłyście, że przy wszystkich produktach pielęgnacyjnych istnieje "pomocnik" towarzyszący niemal całemu procesowi pielęgnacji, czyli płatek kosmetyczny? Wacik najczęściej wykonany jest z chłonnej bawełny lub z włókien papierowych. Jedna ze stron znacznie jednak różni się od drugiej. Okazuje się, że nie jest to przypadkowe, lecz celowe działanie producentów. Aby w pełni wykorzystać możliwości płatków kosmetycznych, warto wcześniej sprawdzić ich wygląd. Okrągłe bawełniane waciki mają dwie unikalne strony, które służą konkretnym celom:

  • Miękka, wytłoczona strona idealnie nadaje się do delikatnego oczyszczania i demakijażu (szczególnie okolic oczu).
  • Gładka strona idealnie nadaje się do aplikacji ulubionych środków ściągających, toników i balsamów.

Jak używać płatków kosmetycznych? Wieczorna rutyna pielęgnacyjna ma znaczenie

Większość dermatologów i ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry zgadza się, że stan cery zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze oczyszczasz twarz. Bez względu na to, jak długi był twój dzień i jak bardzo jesteś zmęczona, nigdy nie kładź się spać bez usunięcia makijażu i zanieczyszczeń. Wybór odpowiednich produktów to pierwszy krok w kierunku stosowania korzystnego schematu pielęgnacji skóry. Waciki bawełniane to po prostu najbardziej higieniczna metoda demakijażu i aplikacji produktu. W sytuacjach krytycznych ludzie często nakładają produkty rękami, ale bawełniane krążki pozwalają na skuteczniejsze i równomierne nakładanie środków ściągających, toników i balsamów.

  1. Namocz bawełniany krążek w płynie do demakijażu.
  2. Delikatnie przesuń go po twarzy, nie szarpiąc skóry. Podczas demakijażu oczu delikatnie przeciągnij wacikiem powieki i rzęsy, zaczynając od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni, aby uniknąć ciągnięcia delikatnej skóry wokół oczu.
  3. Umyj twarz ulubionym środkiem czyszczącym.
  4. Użyj świeżych wacików do nałożenia toniku, środka ściągającego i kremu nawilżającego.
Więcej o: