Jak myć sztuczne rzęsy? Namocz je w jednym składniku. Klej sam odpadnie. "Genialne"

Niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że sztuczne rzęsy nie są jednorazowe. Jeśli po użyciu odpowiednio je wyczyścimy, będą służyły nam nawet kilka razy. Mycie ich nie jest trudne, a często wystarczy namoczyć je w popularnym produkcie z kuchni.

Sztuczne rzęsy potrafią odmienić wygląd każdego makijażu, dodając mu elegancji i wyjątkowego efektu. Niektóre modele bywają kosztowne, dlatego warto odpowiednio o nie zadbać po użyciu, by posłużyły nam jeszcze kilka razy. Jak myć sztuczne rzęsy, żeby ich nie zniszczyć i wciąż wyglądały jak nowe? Istnieje świetny trik, który usunie z nich nawet wodoodporny tusz oraz klej.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak myć sztuczne rzęsy? Możesz sięgać po popularny produkt z kuchni

Użytkowniczka TikToka z profilu @gina__cicero podzieliła się trikiem na wyczyszczenie sztucznych rzęs. Ten patent przyda się, gdy chcesz domyć rzęsy z wodoodpornego kleju oraz tuszu, które często trudno usunąć. Wystarczy jednak namoczyć je w odrobinie oliwy z oliwek przez 15 minut, by szybko rozwiązać problem. Po tym czasie delikatnie wypłucz rzęsy pod ciepłą wodą z odrobiną mydła. Masuj delikatnie palcami brzeg rzęs, by usunąć z niego resztki kleju. Po wszystkim wypłucz je i odłóż na ręcznik papierowy do wyschnięcia. Gdy będą suche umieść je ponownie w oryginalnym pudełku i wyczesz je tam suchą szczoteczką, by odzyskały dawny kształt. 

Dziękuję ci! Nie wiedziałam, że można użyć ich ponownie, zawsze wyrzucałam rzęsy po jednym razie...
Naprawdę? Ja myślałam, że po jednym razie się je wyrzuca!
Genialne! Zwłaszcza jak się używa sztucznych rzęs na co dzień.

Jak wyczyścić sztuczne rzęsy z kleju? Namocz wacik tym kosmetykiem

Nie zawsze jednak do przyklejania sztucznych rzęs korzystamy z wodoodpornych produktów. Jeśli mamy do czynienia z tradycyjnym klejem i tuszem, nie musimy korzystać z oliwy. Wystarczy wtedy dobrze namoczyć dwa waciki kosmetyczne ulubionym płynem micelarnym i umieścić między nimi sztuczne rzęsy. Po chwili przetrzyj nimi ich powierzchnię, a klej i tusz usuniesz od razu. Możesz sobie pomóc palcami, odrywając resztki kleju z brzegu sztucznych rzęs i gotowe.

Więcej o: