Fryzjerzy radzą, jak powinno wyglądać mycie włosów. Nigdy nie zapominaj o jednej rzeczy

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie poświęciłeś dużo czasu na zastanawianie się, czy rzeczywiście prawidłowo myjesz włosy. Jeśli chcesz uzyskać optymalne rezultaty, warto pamiętać o jednej czynności, tuż przed aplikacją szamponu.

Mycia włosów uczymy się mniej więcej w tym samym czasie, gdy uczymy się pierwszych liter, ale w przeciwieństwie do alfabetu ten codzienny rytuał nie jest aż tak elementarny. Okazuje się, że wbrew pozorom nawet drobne błędy w procesie czyszczenia pasm i skalpu mogą mieć poważne konsekwencje dla skóry głowy i włosów np. w postaci nadmiernego wypadania kosmyków czy przetłuszczania się ich u nasady.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak myć włosy, żeby się nie przetłuszczały? Zadbaj o wybór odpowiedniego szamponu

Dokładnie zastanów się, jakich produktów używasz, to właśnie one w głównej mierze decydują, jak wyglądają twoje włosy i w jakiej są kondycji. Innymi słowy, nie wybieraj produktów, tylko dlatego, że ładnie pachną. Wybierz odpowiedni szampon dla swojego rodzaju włosów. Nieodpowiednim, możesz wyrządzić swoim włosom więcej szkody niż pożytku. Jeśli nie wiesz, jaki masz rodzaj włosów, to zawsze możesz poprosić o radę swojego stylistę lub fryzjera.

 • Jeśli masz cienkie włosy, czyli jeśli ledwo widzisz lub czujesz pojedynczy włos między opuszkami palców, używaj delikatnego szamponu oczyszczającego.
 • Jeśli masz grube lub szorstkie włosy, poszukaj czegoś o właściwościach nawilżających.
 • Jeśli masz włosy farbowane, poszukaj czegoś bezpiecznego dla koloru, co nie usunie farby z włosów przy każdym myciu.
 • W przypadku włosów rozjaśnianych należy szukać szamponu oczyszczającego i tonującego, aby zapobiec niepożądanym żółtym odcieniom.

Błędy przy myciu włosów. Jeden szczegół może mieć znaczenie

Okazuje się, że mycie włosów nie jest tak intuicyjne, jak mogłoby się wydawać. Aby loki były równie jedwabiste i lśniące, jak i zdrowe, wiele zależy od umiejętności ich mycia, dostosowanych do ich rodzaju. Jak podaje portal Teen Vogue po konsultacji z profesjonalistami, o tym powinniśmy pamiętać podczas mycia naszej czupryny.

 • Mniej znaczy więcej: unikaj codziennego mycia włosów (a nawet co drugi dzień).
 • Używaj przefiltrowanej, letniej wody.
 • Wybierz odpowiednie kosmetyki dla rodzaju włosów.
 • Zanim nałożysz szampon, upewnij się, że pasma zostały odpowiednio zwilżone. Rób to minimum 30 sekund. Będziemy mieć wtedy pewność, że wszelkie produkty użyte do stylizacji, a także pozostałe zanieczyszczenia zostały usunięte.
 • Umyj szamponem dwa razy, przy okazji masuj skórę głowy. Aby dać odpocząć palcom, zainwestuj w niedrogą szczoteczkę do czyszczenia.
 • Pozostaw odżywkę na pięć do siedmiu minut.
 • Upewnij się, że kosmetyki zostały dokładnie zmyte z pasm.
Więcej o: