Sok z cytryny i nie tylko. Te produkty w domowej pielęgnacji omijaj szerokim łukiem

Ważne jest to, co nakładamy na naszą skórę. Często nieświadomie możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Kwestia ta tyczy się również domowych maseczek do twarzy. Jakich składników lepiej unikać? Ekspertka wyjaśnia.

Domowe sposoby pielęgnacji skóry z roku na rok zyskują na popularności. Ich zwolenników przekonuje fakt bazowania na produktach pochodzenia naturalnego, ogólnodostępność, a także łatwość w przygotowaniu i użyciu. Często wiele z nich pochodzi z kuchennych szafek. Mało kto jednak zastanawia się, czy aplikowanie niektórych z nich na twarz, włosy czy paznokcie, nie przyniesie odwrotnych, niż oczekiwaliśmy rezultatów.

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe kosmetyki z produktów z kuchennych szafek? Niektóre z nich lepiej omijać szerokim łukiem

Domowej roboty specyfiki mają swoje plusy oraz minusy, z których warto sobie zdawać sprawę. Niektórych składników powinniśmy raczej nie stosować w przypadku pielęgnacji włosów czy skóry. Głos w sprawie produktów z niekorzystnym działaniem zabrała kosmetolożka Izabela Bagińska w rozmowie z "Dzień Dobry TVN". Ekspertka radzi trzymać się z dala m.in. od:

  • soku z cytryny, gdyż może przyczynić się on do podrażnienia skóry twarzy.
  • płatków nasączonych kawą pod oczy, gdyż istnieje ryzyko podrażnienia tych obszarów skóry, a nawet doprowadzić do zapalania spojówek.
  • jajka na włosy, gdyż samo nie wykaże żadnych działań i musi być stosowane np. z olejem.
  • oleju na twarz, gdyż nie będzie po nim nawilżona, a jedynie natłuszczona. Wszystko, co zyskamy, to zatkane pory i zaburzona praca gruczołów łojowych.
  • rozmarynu, który często jest składnikiem peelingu twarzy. W konsekwencji może on przyczynić się do podrażnienia skóry.

Polecane produkty do domowej pielęgnacji. Lista naturalnych składników

Nie bez powodu wiele osób woli naturalne składniki do pielęgnacji skóry niż te na bazie chemicznej. Dla zwolenniczek domowej pielęgnacji na bazie naturalnych produktów pozostaje jednak spora lista rzeczy, które warto wykorzystać.  Wśród najpopularniejszych naturalnych składników do pielęgnacji skóry znajdziemy: aloes, ocet jabłkowy, olejek arganowy, olejek z awokado, olejek cedrowy, olej kokosowy, olej z wiesiołka, olej z pestek winogron, zielona herbata, olej z nasion konopi, olejek jojoba, kurkuma.

Więcej o: