Załóż puchatą skarpetkę na włosy. Po nocy będą piękniejsze niż po wizycie u fryzjera

Jeśli na co dzień nie masz czasu, by każdego ranka stylizować włosy, wypróbuj popularną metodę z użyciem skarpetki. Dzięki niej będziesz budzić się z perfekcyjną fryzurą, która będzie wyglądała, jakbyś dopiero co wyszła od fryzjera. Jak odmienić wygląd włosów przez noc za pomocą skarpetki?

Na TikToku możemy znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Wśród nich znajduje się mnóstwo materiałów na temat tego, jak dbać o włosy oraz co robić, by rano budzić się z piękną fryzurą. Jeśli nie masz na co dzień czasu, by co rano układać włosy, prostować je lub używać lokówki, zastosuj sprytny domowy sposób z wykorzystaniem skarpetki. Uzyskany efekt może sprawić, że już nigdy nie zrezygnujesz z tego triku.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skarpetki nie tylko na stopy. Mogą też ułożyć piękną fryzurę

Monique dzieli się na TikToku radami dotyczącymi tego jak dbać o urodę. Przede wszystkim skupia się na pielęgnacji włosów, nagrywając ciekawe porady. Na profilu @moniquemrapier podzieliła się między innymi sposobem na to, by każdego ranka budzić się z pięknie ułożoną fryzurą, której nie trzeba poprawiać. Jeśli do tej pory regularnie korzystałaś z prostownicy lub lokówki, ten trik pomoże ci zaoszczędzić co rano mnóstwo czasu na układaniu fryzury. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po puchatą skarpetkę. W sekcji komentarzy pod filmikiem znajduje się wiele słów na temat tego sposobu. Użytkowniczki TikToka są nim zafascynowane, a niektórzy od dawna stosują podobną metodę i są z niej bardzo zadowoleni.

Muszę wypróbować!
Przecież to jest genialne! Zaraz lecę wypróbować.
Dla mnie to nic nowego. Robię tak od lat.
Dziękuję! Próbuję tego sposobu od kilku nocy i w końcu rano budzę się z ładnymi falami, a nie powyginanymi włosami.

Jak zakręcić włosy na skarpetki? To prostsze niż myślisz

Monique podpowiada na filmiku, że stosowanie skarpetki na włosy ma wiele zalet, nie tylko wizualnych. Okazuje się, że to doskonały sposób na ochronę włosów przed obcieraniem o poduszkę lub pościel, co może prowadzić do niszczenia końcówek. Dzięki temu pasma mają też lśniący, zdrowy wygląd, a do tego zyskują strukturę naturalnych, subtelnych fal. Jak uzyskać taki efekt? Przed pójściem spać rozczesz włosy i wmasuj w nie niewielką porcję ulubionego, lekkiego olejku. Teraz umieść je w puchatej skarpetce idealnie dopasowanej do ich długości, a następnie zabezpiecz całość u góry gumką, by nic nie zsunęło się w nocy. Rano zdejmij skarpetkę, a włosy będą delikatnie pofalowane i lśniące.

Więcej o: