Hybryda na stopach nie jest dla każdego. Wiele kobiet zapomina o jednej rzeczy. "Obrzydliwe"

W większości przypadków nasze osobiste działania pogarszają stan naszych paznokci u nóg w chłodniejszych miesiącach. Gdy zmieniasz odkryte obuwie na zakryte, nie zapominaj o jednej rzeczy.

Jesień, która oficjalnie rozpoczyna sezon zakrytych butów, jest tuż za rogiem. W miesiącach letnich niektóre problemy ze stopami takie jak odciski i wrastające paznokcie mogą złagodzić się, gdy stopy są w bardziej otwartym obuwiu, ale gdy stopy ponownie zostaną zakryte, mogą wystąpić tarcie i ucisk, co może następnie prowadzić do bólu. Zatem jesień oraz zima to nie czas teraz na przerwę w regularnej pielęgnacji stóp tylko dlatego, że są one niewidoczne i chowają się w butach.

Zobacz wideo Małgorzata Werner o domowym hospicjum. "Mamy obowiązek być przy rodzicach w ich ostatnich dniach życia"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sezon zakrytych butów? Nie zapominaj o jednej czynności

W okresie jesienno- zimowym wiele osób nosi cieplejsze i grubsze, a nawet wielowarstwowe skarpetki, co może znacząco zmniejszyć ilość miejsca z przodu naszego obuwia. W konsekwencji, ułatwia paznokciowi penetrację skóry. Podobnie w przypadku częstego noszenia zamkniętych butów, zwłaszcza wąskich lub obcisłych, może dać ten sam rezultat. Aby właściwie zadbać o paznokcie w sezonie zakrytych butów, nie powinniśmy przede wszystkim zapominać o ich regularnym skracaniu. Przestrzega również przed tym instruktorka, a także szkoleniowiec z zakresu pedicure, którą na Instagramie znajdziemy pod nazwą @sych_nail. W sekcji komentarzy nie zabrakło reakcji od internautów:

Jak można pozwolić na takie przerośnięte paznokcie, obrzydliwe.
Nie wiem, jak można nosić długie paznokcie na stopach, to nawet ładnie nie wygląda.
 

Jak dbać o stopy jesienią oraz zimą? Dbaj nie tylko, gdy są odkryte

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci zadbać o stopy i doprowadzić je do doskonałej kondycji, tym samym przygotować je na sezon jesienno-zimowy.

  • Zrób sobie przerwę od lakieru do paznokci, gdyż długotrwałe noszenie może pozbawić paznokcie światła słonecznego i powietrza, szczególnie jeśli będą częściej przebywać w zakrytych butach, co może zaostrzyć lub przyspieszyć infekcję grzybiczą paznokci.
  • Wybierz odpowiednie obuwie. Najlepiej z małym obcasem, ze sznurowadłami lub regulowanymi paskami, aby stabilnie trzymać stopę w środku i zapewniać dobre wsparcie. Ciasne buty mogą również utrudniać przepływ krwi do palców u nóg, szczególnie podczas zimnej pogody, kiedy naczynia krwionośne są zwykle bardziej skurczone niż zwykle.
  • Wybieraj skarpetki wykonane z naturalnych materiałów.
  • Wykonuj regularne ćwiczenia, aby poprawić krążenie w stopach. Możesz wykonywać je nawet w pozycji siedzącej. Poruszaj kostkami w górę i w dół oraz wykonuj okrężne ruchy.
  • Pamiętaj o regularnym stosowaniu dobrego kremu do pielęgnacji stóp z mocznikiem, aby zapobiec bolesnym pęknięciom.
  • Unikaj noszenia źle dopasowanych butów. Będą one ocierać lub naciskać, co może prowadzić do bolesnych odcisków.
Więcej o: