Zanurz włosy w mleku. Trik naszych babć zadziała lepiej niż droga odżywka

Szukasz domowych sposobów na piękną i lśniącą czuprynę? Panaceum na wszelkie dolegliwości związane z fryzurą masz już zapewne pod ręką. Mleko to niedroga, łatwa i skuteczna taktyka na włosy niczym z reklamy.

Dla wielu dobre włosy oznaczają, że pasma są mocne, nawilżone i lśniące. Cóż, posiadanie takich włosów wydaje się niczym wymyślnym, ale dla wielu osób jest odległym marzeniem, ponieważ wiele zmaga się ze swędzeniem skóry głowy, a także suchymi, matowymi, puszącymi się i szorstkimi kosmykami. Ale nic straconego. Pomocną domową kuracją będzie ta na bazie mleka. Nakładanie go na włosy może diametralnie zmienić sposób, w jaki rosną i wyglądają.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mleko na włosy. Jak jego składniki odżywcze mogą pomóc we wzroście pasm?

Mleko to popularny, tradycyjny środek do pielęgnacji włosów, stosowany w celu zmiękczenia i kondycjonowania włosów. Zawiera białka, takie jak kazeina i serwatka, które pomagają wzmocnić i zagęścić fryzurę. Jest bogatym źródłem wapnia, które wspomaga wzrost i zapobiega wypadaniu pasm. Dodatkowo zawiera witaminę D, która pomaga w rozwoju nowych mieszków włosowych. Co więcej, dostarcza innych składników odżywczych, takich jak witaminy A, B6, biotyna i potas, które sprawiają, że włosy stają się miękkie i błyszczące. Dlatego mleko jest natychmiastowym rozwiązaniem swędzącej skóry głowy, a także suchych, matowych, puszących się i szorstkich pasm włosów.

Czy masz dość swoich niesfornych loków? Zastosuj mleko w codziennej pielęgnacji włosów

Mleko było stosowane w kosmetykach od czasów Kleopatry. Możesz je stosować samodzielnie lub w połączeniu z odżywką, lub maską. Jednym z prostszych i szybszych rozwiązań jest wykonanie płukanki do włosów na bazie mleka. Potrzebujesz tłuste mleko krowie lub mleko w proszku.

  1. Do dużego kubka wlej odrobinę letniej wody.
  2. Dodaj 2 łyżki mleka w proszku.
  3. Wymieszaj i użyj do ostatniego płukania włosów, a na koniec spłucz.

Taka kuracja z mleka na włosy znacznie poprawi ich gładkość, nadając im dodatkowy blask i nawilżenie. Aby osiągnąć najlepsze efekty, stosuj ją regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

Więcej o: