Jak wybielić żółte paznokcie? Wystarczy 15 minut i jeden owoc, a nie poznasz płytki

Zdrowe i zadbane paznokcie to nasza wizytówka. Na ich stan wpływają różne rzeczy, takie jak palenie papierosów czy nieużywanie rękawiczek. Przez to płytka może zmienić kolor i zżółknąć. Na szczęście z tym problemem skutecznie rozprawi się jeden produkt z kuchennej szafki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Żółte paznokcie u rąk i nóg mogą pojawić się na skutek palenia papierosów, niewłaściwej pielęgnacji czy częstego kontaktu ze środkami chemicznymi bez rękawiczek. W wyniku tego płytka staje się krucha, łamliwa i zmienia kolor. Może zżółknąć również w sytuacji, gdy pomalujemy paznokcie ciemnym lakierem, pod który nie nałożymy bazy. Wtedy barwniki przedostaną się do płytki i zabarwią ją na żółto. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

O czym świadczą żółte paznokcie? Jeden produkt przywróci im dobry wygląd

Przyczyną żółknięcia paznokci może być infekcja grzybicza albo bakteryjna. Wtedy należy udać się do specjalisty. Jeśli są to zwykłe przebarwienia, z pomocą przychodzi soda oczyszczona. Wzmacnia płytkę, nabłyszcza, wygładza, rozjaśnia przebarwienia i przywraca prawidłowy kolor. Zmiękcza też skórki, dzięki czemu łatwiej będzie ci je odsunąć. Po zastosowaniu sody paznokcie będą twarde i mniej narażone na uszkodzenia, odzyskają też bladoróżowy kolor. Najlepszym sposobem jest przygotowanie pasty z 2 łyżek sody oczyszczonej i 1 łyżki wody utlenionej. Po wymieszaniu obu składników należy rozprowadzić mieszankę na paznokciach i masować przez 5 minut, np. za pomocą szczoteczki do zębów. Po zakończeniu masażu zostaw mieszankę na paznokciach na 10 minut i zmyj ciepłą wodą.

Domowe sposoby na żółte paznokcie. Sięgnij po ten owoc

Taki zabieg można stosować raz w tygodniu. Zamiast pasty możesz też zafundować dłoniom kąpiel w mieszance wody i sody oczyszczonej. Do miseczki z ciepłą wodą wsyp 1 łyżkę sody oczyszczonej i dokładnie wymieszaj. Zanurz ręce w naczyniu na 20 minut. Po tym czasie opłucz, osusz i nałóż krem nawilżający. Na żółte przebarwienia na paznokciach bardzo dobrze sprawdzi się też cytryna. Wystarczy odkroić kawałek i przez 15 minut pocierać paznokcie. Po upływie tego czasu należy wyszorować paznokcie pod wodą miękką szczoteczką. Po przebarwieniach nie powinno być śladu.

Więcej o: