Załóż podkolanówkę na szczotkę do włosów. Już na zawsze pożegnasz odwieczny problem

Pewna użytkowniczka TikToka postanowiła podzielić się jej sposobem na uporanie się z częstym problemem, który towarzyszy wielu kobietom i mężczyznom, rozczesującym swoje włosy. Co ciekawe, potrzebujesz jedynie starej pary rajstop lub podkolanówek.

Na początku był niepozorną aplikacją służącą do śledzenia ruchu warg i tworzenia muzycznych filmów. Obecnie TikTok służy do udostępniania wideo i pozwala użytkownikom tworzyć oraz udostępniać krótkie filmy na dowolny temat. Rozrywka i taniec nadal są najpopularniejszymi rodzajami materiałów, lecz można tam również znaleźć wiele innych treści poruszających różne kwestie. Dużą popularnością cieszą się także profile osób, które dzielą się w sieci praktycznymi poradami, które znajdują zastosowanie w przypadku codziennych czynności, znacznie je ułatwiając.

Zobacz wideo Maja Sablewska o przesadzaniu z medycyną estetyczną. "Zdałam sobie sprawę, że moja twarz jest duża, bo mam tyle wypełniaczy"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Założ podkolanówkę lub rajstopę na szczotkę do czesania włosów. Nie uwierzysz, co się stanie

Rajstopy czy podkolanówki głównie kojarzymy, jako uzupełnienie naszych stylizacji. Co więcej skutecznie chronią przed zimnem. Mało kto zastanawia się, jakie są jeszcze inne ich zastosowania. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Jednym z mniej konwencjonalnych, ale niesamowicie skutecznych, jest zakładanie ich na szczotkę lub grzebień. Dzięki temu prostemu trikowi nie będziemy musieli kłopotać się ze żmudnym czyszczeniem akcesoriów do włosów z zalegających w nich kosmykach. Co więcej, unikniemy gromadzenia się brudu oraz wszelkich zanieczyszczeń, które chcąc nie chcąc wpływają na kondycję naszej czupryny. Wszystko, co musisz zrobić to naciągnąć materiał na grzbiet szczotki, a następnie starannie nakłuć nim włosie. Po zakończonym rozczesywaniu pasm zdejmij rajstopę lub podkolanówkę i z łatwością pozbądź się zabrudzeń.

Jak często myć szczotkę do włosów? Czyste akcesoria korzystnie wpływają na kondycję pasm

Bardzo ważne jest regularne i dokładne czyszczenie szczotek i grzebieni, których używamy, nawet kilka razy dziennie. Dzięki nim usuwamy z włosów brud i zanieczyszczenia. W tym samym czasie sama szczotka również może się brudzić, wchłaniając olej, kurz i resztki produktów stylizacyjnych. Podczas codziennego szczotkowania, wszystkie te zanieczyszczenia wracają na pasma. W konsekwencji może mieć to wpływ na wygląd i kondycję włosów, a także wywołać alergie i podrażnienia. Zaleca się więc, aby szczotkę lub grzebień myć przynajmniej raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, aby po każdym użyciu usuwać z niej resztki włosów.

Więcej o: