Połącz z szamponem i umyj włosy. Będą zniewalająco odbite od nasady już po jednym myciu

Jeśli chcesz mieć włosy pięknie odbite od nasady, które wyglądają niczym z okładek magazynów, zrób jedną rzecz. Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby od razu przychodzą z pomocą. Kosztują grosze, a szybko uratują fryzurę. Puder na objętość włosów nie będzie już potrzebny.

Włosy odbite od nasady potrafią nadać zupełnie innego charakteru każdej fryzurze. Duża objętość to coś, co często obserwujemy w magazynach i mediach społecznościowych. Jak jednak uzyskać teki efekt, stosując domowe sposoby? Sięgnij po jeden składnik, a nie tylko uzyskasz efekt jak z okładek gazet, lecz także zadbasz o skórę głowy.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dobry preparat na objętość włosów kosztuje grosze. Masz go w kuchennej szafce

Włosy z dużą objętością i odbite od nasady możesz mieć wtedy, kiedy dokładnie je oczyścisz. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku osób borykających się z przetłuszczaniem. Wystarczy, że raz w tygodniu umyjesz głowę delikatnym, domowym peelingiem, by uzyskać wymarzony efekt. Co będzie ci potrzebne? Sięgnij po ulubiony szampon oraz sodę oczyszczoną. Zmieszaj te produkty w proporcjach 1:1 i umyj włosy tak, jak zwykle. Przed pierwszym użyciem wykonaj jednak próbę uczuleniową. Soda dokładnie oczyści skórę głowy, działając jak subtelny peeling. Dzięki temu po umyciu włosy nabiorą lekkości i dłużej będą świeże. 

Jak unieść włosy u nasady i nadać im objętości? Wystarczy produkt z apteki

Nie tylko domowy peeling pomoże odbić włosy od nasady. Jeśli borykasz się z przetłuszczaniem i łupieżem, warto sięgnąć po inny składnik niż soda. Wtedy lepiej sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego, który kupisz w każdej aptece. Przed pierwszym użyciem wykonaj próbę uczuleniową. Jeśli wszystko będzie w porządku, stosuj ten trik co kilka myć. Wystarczy do porcji szamponu dodać 2-3 krople olejku i umyć włosy tak, jak zwykle. Zadziała antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, pozbywając się ze skóry wszelkich zanieczyszczeń. Po wysuszeniu włosów zauważysz, że zyskały większą objętość.

Więcej o: