Co dłużej się utrzymuje - woda perfumowana czy toaletowa? Różnice między zapachami są spore

Woda perfumowana czy toaletowa? Co wybrać podczas zakupów? Okazuje się, że różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami zapachów są całkiem spore.

Zakupy na dziale z perfumami to nie lada wyzwanie. Na półkach znajdziemy mnóstwo flakonów, lecz nie zawsze wiemy, co dokładnie powinnyśmy wybrać. Woda perfumowana czy toaletowa? A może lepiej postawić na zapachową mgiełkę? Podpowiadamy, jak dobrać zapach do naszych preferencji.

Zobacz wideo Jak dobierać perfumy, żeby uwodzić?

Woda perfumowana czy toaletowa? Dobierz odpowiedni zapach do swoich potrzeb

Zastanawiasz się nad tym co wybrać? Woda perfumowana czy toaletowa? Czym się różnią? Otóż okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, ale najpierw przyjrzyjmy się, czym tak naprawdę są oba rodzaje zapachów. Najmocniejszą nutę zapachową posiadają perfumy, a tuż za nimi znajduje się woda perfumowana. W tym przypadku moc olejków eterycznych waha się d 10 do 20%, a na flakonie jest oznaczona literami EDP, czyli eau de parfum. Woda toaletowa jest słabsza niż perfumowana, bo zawartość olejków wynosi od 5 do 10%. Eau de toilette jest delikatniejsza i mniej intensywna, przez co lepiej sprawdza się podczas upalnych dni. Którą wodę wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji, ale warto pamiętać, że z racji większej zawartości olejków zapachowych na skórze dłużej utrzyma się zapach pochodzący z wody perfumowanej. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czym jest mgiełka zapachowa? Daje odświeżenie w upalne dni 

Jeszcze innym typem zapachu jest popularna mgiełka zapachowa. Zazwyczaj jest ona tańsza niż woda perfumowana, czy toaletowa, a także ma lżejszą nutę zapachową. Mgiełka nadaje się do psikania na ciało, ale również na włosy. Daje poczucie świeżości, więc świetnie sprawdzi się latem.

Więcej o: