Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne? Zwróć uwagę na 3 elementy, a unikniesz podróbki

Każda z nas ma w domu przynajmniej jeden flakon perfum. Te z wyższej półki potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, dlatego często decydujemy się kupić je przez internet w niższej cenie. Jak sprawdzić, czy nie trafiłaś na podróbki?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Gdy kupujemy perfumy, zależy nam nie tylko na pięknym zapachu, lecz także na wytrzymałości. Zapachy wysokiej jakości potrafią utrzymać się na skórze i ubraniach przez cały dzień. Jednocześnie szkoda nam wydawać pieniędzy w perfumeriach, bo ceny oryginalnych flakonów potrafią przyprawić o zawrót głowy. Jak sprawdzić, czy perfumy kupione w innym miejscu albo podarowane nam przez bliską osobę są oryginalne?

Zobacz wideo 5 strategicznych miejsc na ciele, w których powinno się aplikować perfumy

Perfumy. Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Podróbki perfum zazwyczaj są nietrwałe, a ich zapach jest pozbawiony głębi i intensywności. Jest to spowodowane tym, że są produkowane z niższej jakości ekstraktów. Dotyczy to zarówno naturalnych nut zapachowych, jak i alkoholu, który stanowi bazę. Przede wszystkim perfum nie powinno się kupować na bazarach czy z nieznanych źródeł w internecie. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupione przez ciebie perfumy są oryginalne, kupuj je w dużych i znanych sieciach. Na stronie producenta zapachu zawsze są też podane rozmiary, w jakich występują flakony. Jeśli nie ma tam pojemności, którą kupiłaś, najprawdopodobniej masz do czynienia z podróbką.

Co oznacza numer na spodzie perfum? Jest bardzo ważny

Zwróć uwagę na kod kreskowy, który mówi o dacie i miejscu produkcji. Sprawdź też numer seryjny. Ten na flakonie powinien zgadzać się z tym umieszczonym na opakowaniu. W sieci są dostępne darmowe wyszukiwarki zapachów, w których trzeba wpisać numer seryjny i w ten sposób sprawdzić, czy posiadane przez ciebie perfumy są oryginalne. Bardzo niska cena również powinna wzbudzić twoją czujność. Przyjrzyj się nazwie i logo umieszczonym na flakonie i kartoniku. Jeśli litery są krzywe, niewyraźne i szybko się ścierają, to podróbka. Porównaj też sam wygląd flakonu i kolor perfum.

Więcej o: