Do kogo pasuje mullet? Fryzura "biznes z przodu, impreza z tyłu" po 40 latach przeżywa wielki powrót

Mullet hair to inaczej fryzura "na czeskiego piłkarza". Największą popularnością cieszyła się w latach 80. i 90. W ostatnim czasie cięcie znów opanowało salony fryzjerskie i wcale nie zapowiada się na to, żeby ta moda szybko minęła.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Krótko z przodu, długo z tyłu. To zdanie najlepiej opisuje fryzurę mullet. Jeszcze do niedawna była ona uważana za kiczowatą, a teraz przeżywa swój wielki powrót. W czasach mocnego tapirowania włosów cięcie sprawdzało się idealnie, bo krótszą górę można było wystylizować na wiele sposobów. Dziś mullet hair jest uważane za jedno z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych fryzur.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Jak wygląda fryzura mullet? Propozycja dla odważnych

Obecnie mullet ma nieco bardziej udoskonaloną formę niż kiedyś. Charakteryzuje się płynnym cieniowaniem, dzięki czemu warstwy są delikatniejsze i nie ma aż tak dużej różnicy między długościami poszczególnych pasm. Całość subtelnie i miękko układa się wokół twarzy

W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, możesz wybrać łagodną albo bardziej odważną wersję. Włosy na górze mogą być jedynie trochę krótsze od dołu albo mocno z nim kontrastować. Kiedyś mullet określało się też sformułowaniem "Biznes z przodu, impreza z tyłu", właśnie ze względu na ostro wycieniowane tylne pasma.

 

Do jakiego kształtu twarzy pasuje mullet? Optycznie cię wyszczupli

Fryzura mullet sprawdzi się zarówno w przypadku prostych, jak i kręconych włosów. Nie musisz być posiadaczką długich kosmyków, żeby cięcie wyglądało dobrze. Wycieniowana grzywka i boki o tej samej długości bardzo dobrze połączą się z pasmami sięgającymi karku.

 

Asymetryczna fryzura doda ci charakteru, a włosom objętości. Najbardziej pasuje do osób o owalnej twarzy, ale mogą sobie też na nią pozwolić posiadaczki twarzy okrągłej i kwadratowej. Cieniowanie pomoże wymodelować twarz i złagodzić rysy.

Więcej o: