Nałóż na twarz na 30 minut. Spłycisz zmarszczki marionetki i zwiększysz napięcie skóry

Linie marionetki to zmarszczki pojawiające się w kącikach ust. Linie te są wynikiem starzenia się, lecz nie tylko. Dzięki domowym oraz naturalnym zabiegom kosmetycznym możesz zminimalizować ich widoczność, a także uzyskać młodszy wygląd.

Linie marionetki, zwane także fałdami melomentalnymi, to zmarszczki rozciągające się od kącików ust do brody, które u większości ludzi pojawiają się wraz z wiekiem. Jednak niektóre osoby mogą być bardziej podatne na ich wcześniejsze pojawienie się. Na przykład u osób palących papierosy i nie stosujących ochrony przeciwsłonecznej mogą pojawić się bardziej widoczne zmarszczki w tej okolicy. Nazwa pochodzi od marionetek ze sznurka marionetki, które w tym samym miejscu mają wyraźne pionowe linie. Linie te mogą być łagodne, umiarkowane lub ciężkie.

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co powoduje linie marionetek? Te zmarszczki mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starszą

Linie marionetki pojawiają się zwykle około 40. roku życia. Jednak w kącikach ust w wieku 20 i 30 lat możesz zauważyć słabe lub subtelne zmarszczki. Mogą rozwijać się w wyniku:

 • Starzenie się i naturalna utrata kolagenu i elastyny w skórze.
 • Predyspozycje genetyczne.
 • Niestosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym na twarzy.
 • Częste zaciskanie ust.
 • Ciężki i przewlekły stres.
 • Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu.
 • Ekspozycja na słońce, która może prowadzić do uszkodzeń słonecznych.
 • Wahania wagi.
 • Niezdrowa dieta.

Zmarszczki marionetki domowe sposoby. Jak pozbyć się bruzd i smutnego wyrazu twarzy?

Linie marionetki mogą być subtelne lub głębokie i biegną od zewnętrznych kącików ust do brody. Zmarszczki w tej okolicy, można zminimalizować różnymi zabiegami, a także masażami i domowymi sposobami. Niepotrzebne więc będą żadne operacje ani nacięcia. Witaminy zapewniają skórze młody i zdrowy wygląd, a jedną z nich która spowalnia starzenie się skóry, jest witamina C. Dodatkowo zapobiega uszkodzeniom słonecznym oraz redukuje ciemne plamy i przebarwienia. Po odkryciu zalet witaminy C, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak możesz ją wykorzystać. Jest to łatwe i niedrogie i możesz przygotować maskę DIY wykorzystującą witaminę C w proszku oraz kurkumę, która jest jednym z najlepszych środków antyseptycznych i zapewnia dobrą ochronę przed zarazkami powodującymi trądzik.

 1. Weź małą miskę.
 2. Wymieszaj 2 łyżki sproszkowanej witaminy C, 1 łyżkę kurkumy i 2 łyżki olejku migdałowego.
 3. Mieszaj, aby utworzyć jednolitą pastę.
 4. Nałóż mieszankę na twarz za pomocą palców okrężnymi ruchami i pozostaw na 30-40 minut.
 5. Umyj twarz po upływie wyznaczonego czasu zimną wodą.
Więcej o: