Tłuszczopot to potężny składnik z apteki za 9 zł. Wypełnia zmarszczki i działa jak botoks bez igieł

Znalezienie skutecznych produktów nawilżających może być czasem bardzo kłopotliwe. W tym miejscu pojawia się produkt z apteki, który łagodzi i zapobiega wysuszeniu i spierzchniętej skórze, przywracając bardzo potrzebne nawilżenie. Co więcej, kupimy go bez recepty.

Lanolina to woskowata substancja, a jej właściwości są podobne do sebum (oleju) wydzielanego przez ludzką skórę. Właśnie dlatego jest ona popularnym składnikiem środków nawilżających, produktów do pielęgnacji włosów i mydeł. Lanolina występuje również pod nazwami: tłuszcz wełniany, żółtko wełny i wosk wełniany oraz tłuszczopot zwierzęcy. W czystej postaci wygląda jak żółtawa, woskowata substancja i staje się coraz bardziej popularna przy formułowaniu nawilżających produktów do pielęgnacji. Można ją również stosować w czystej postaci. Za około 9 zł kupimy lanolinę kosmetyczną w każdej aptece.

Zobacz wideo Maja Sablewska o przesadzaniu z medycyną estetyczną. "Zdałam sobie sprawę, że moja twarz jest duża, bo mam tyle wypełniaczy"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Korzyści z lanoliny dla skóry. Ma cenne właściwości nawilżające i natłuszczające dla skóry

Każdy problem suchej, napiętej, popękanej skóry po szorstkie, łuszczące się plamy, może zostać zażegnany właśnie dzięki lanolinie.

  • Lanolina tworzy nieokluzyjną barierę, co oznacza, że nie uciska skóry i nie powoduje zbyt ciężkiego uczucia. Można ją nawet stosować jako płyn do demakijażu.
  • Jej właściwości zmiękczające leczą podrażnione obszary, tworząc tłustą warstwę na wierzchu skóry. Osoby z suchymi, łuszczącymi się plamami prawdopodobnie odczują ulgę.
  • Lanolina fantastycznie zatrzymuje wilgoć w skórze. Jej zmiękczający charakter sprawia, że jest kluczowym składnikiem wielu kremów do twarzy, ponieważ wzmacnia właściwości nawilżające innych składników.
  • Lanolina może ujędrnić skórę i wypełnić drobne linie i zmarszczki na twarzy, co sprawia, że jest skuteczna w formułowaniu produktów przeciwstarzeniowych.
  • Lanolina może przeniknąć przez barierę wilgoci warg, a nie tylko pozostać bezpośrednio na wierzchu. Dzięki temu jest to doskonała opcja leczenia suchych, spierzchniętych ust.

Jak stosować lanolinę w pielęgnacji? Skóra będzie ci za to wdzięczna

Prawidłowy sposób wykorzystania lanoliny różni się w zależności od produktu. Upewnij się, że poprawnie przeczytałaś instrukcję i zawsze wykonaj test płatkowy przed dodaniem nowych produktów do swojej regularnej pielęgnacji. Lanolinę, można stosować codziennie. Największe korzyści z jej aplikowania na skórę uzyskasz pozostawiając ją na noc, lub na kilka godzin.

Więcej o: