Szare mydło po raz pierwszy w Polsce zostało wyprodukowane w 1918 roku pod nazwą Biały Jeleń. Właśnie ta marka szczególnie kojarzona jest z kultowym już produktem, który gościł w domach wielu Polaków. Tradycyjne mydło szare, inaczej też potasowe jest produktem naturalnym, roślinnym i wegańskim. Jego główną zaletą jest uniwersalność, gdyż można je stosować nie tylko w przypadku pielęgnacji skóry twarzy, ale także całego ciała.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Szare mydło, które najczęściej znajdziemy w sklepie, jest maziste i ma jasnożółty lub żółtobrunatny kolor. Skutecznie usuwa zabrudzenia, nie podrażniając i nie uwrażliwiając delikatnej skóry. Można nim myć nie tylko ręce, ale i całe ciało. Dodatkowo świetnie sprawdza się również jako środek piorący, z powodzeniem zastępując inne detergenty mogące wywołać reakcję alergiczną. Produkt jest w pełni naturalny i hipoalergiczny, nie zawiera alergenów, sztucznych barwników, substancji zapachowych i składników pochodzenia zwierzęcego. W jego skład wchodzi:
Coraz więcej osób zastanawia się nad naturalnymi alternatywami w pielęgnacji, które w przeciwieństwie do innych kosmetyków nie tylko mogą podrażniać skórę, ale także wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Właśnie dlatego coraz więcej osób sięga po szare mydło, którego cena wynosi ok. 5 zł. Jako produkt posiada także szereg właściwości, które wpływają, korzystnie na skórę. Jest więc idealnym rozwiązaniem, dla osób z problematyczną cerą.
Przed użyciem szarego mydła, umyj twarz lub ciało ciepłą wodą, aby produkt mógł lepiej wniknąć w skórę. Nałóż niewielką ilość produktu na dłonie i delikatnie wmasuj w skórę. Na koniec dokładnie spłucz ciepłą wodą i osusz skórę delikatnym ręcznikiem. Pamiętaj, że szare mydło może lekko wysuszyć. Nie zapomnij więc po myciu twarzy czy ciała wklepać kremu lub balsamu nawilżającego.