Wyciśnij sok z cebuli i nałóż go na brwi. Włoski zaczną rosnąć jak grzyby po deszczu

Wizażyści często podkreślają, że brwi są ramą naszej twarzy. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na ich dobrym wyglądzie. Jak więc możemy o nie zadbać? Oto domowa metoda, dzięki której włoski zaczną błyskawicznie.

Jak zagęścić brwi oraz przyśpieszyć wzrost włosków? Z pomocą przychodzi produkt, który możesz mieć już w swojej kuchni. Mowa o cebuli. Podpowiadamy krok po kroku, jak przygotować domowy kosmetyk z cebulą w roli głównej.

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

Sok z cebuli na brwi. Jak należy go stosować?

Przepis jest banalnie prosty. Należy przekroić cebulę na pół, a następnie wycisnąć z niej sok. W kolejnym kroku nakładamy go na oczyszczone wcześniej brwi. Starannie masujemy je przez kilka minut. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, taką maseczkę możemy pozostawić na brwiach na całą noc i zmyć ją dopiero następnego dnia rano. Dlaczego ta metoda w wielu przypadkach przynosi tak dobre rezultaty? Cebula zawiera związki siarki stymulujące wzrost włosów. Warto więc włączyć ją do pielęgnacji brwi.

Tani produkt, który sprawdzi się w pielęgnacji brwi

Mimo że domowe sposoby na piękne brwi cieszą się ogromną popularnością, nie zawsze okazują się skuteczne. W takich przypadkach z pomocą przychodzą gotowe kosmetyki. To między innymi różnego typu sera i olejki. Zwykle w poradnikach na temat pielęgnacji brwi wymieniany jest także olej rycynowy. To tani apteczny produkt, który w wielu przypadkach zapewnia rewelacyjne efekty, a jego cena z reguły nie przekracza 10 zł. Warto więc sprawdzić, czy sprawdzi się także w naszym przypadku. Zazwyczaj radzi się, by produktu ten stosować codziennie na oczyszczone brwi. Efekty takiej kuracji pojawiają się zwykle po 2-3 tygodniach.

Więcej o: