Jak dobrać stanik na duży biust? Zwróć uwagę na jedną rzecz. To nie ramiączka są najważniejsze

Dobrze dobrany stanik jest wygodny, odciąża kręgosłup i ładnie podkreśla biust. Posiadaczki większych piersi często zadają sobie pytanie, jaki model wybrać i czym się kierować, żeby biustonosz nie utrudniał im codziennego funkcjonowania. Z pomocą przychodzi brafitterka.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Dobranie odpowiedniego stanika to dla wielu kobiet czarna magia. Zazwyczaj kupują biustonosz na oko, po metodzie prób i błędów, który będzie wyglądać najlepiej. Nie jest to dobry sposób, bo idealnie dobrana bielizna powinna odpowiadać naszym wymiarom i odciążyć kręgosłup. W tej kwestii najlepiej posłuchać brafitterki, czyli ekspertki zajmującej się dobieraniem odpowiedniego rozmiaru stanika.

Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają ci spod bluzki? Wystarczy ten jeden trik

Jak dobrać stanik na duży biust? To warto wiedzieć

Na profilu użytkownika @logikastanikabrafitting na TikToku pojawił się filmik, jak dopasować biustonosz do dużego biustu. Przede wszystkim potrzebujesz stanika, który zapewni ci stabilizację. Jako pierwsze warto zwrócić uwagę na pas obwodu: im szerszy, tym lepszy.

Wąski pas może nie poradzić sobie z obciążeniem i zacznie wrzynać się w skórę. To właśnie dobrze dobrany obwód gwarantuje wygodę. Ramiączka pełnią funkcję wyłącznie wspomagającą i tylko w 20% odpowiadają za podtrzymanie biustu. Ważny jest też materiał, z którego jest wykonany stanik. Powinny to być elastyczne tkaniny o zwiększonej stabilności.

Biustonosz do dużego biustu. Który model wybrać?

Źle dobrany stanik spłaszcza i deformuje biust, dlatego tak ważne jest, żeby dopasować go do naszego ciała. Jedną z oznak nieprawidłowo dobranego biustonosza jest fakt, że wraz z podniesieniem ramion zapięcie również podjeżdża do góry. Kobiety z dużym biustem powinny wybierać staniki z wysoką zabudową. Wyższy mostek zwiększa poczucie stabilności. Nieprawidłowo dobrana fiszbina nie zbierze całej piersi i będzie cię uciskać, co spowoduje dyskomfort. Dobrym wyborem będzie biustonosz typu full-cup, którego miseczki obejmują całe piersi. Bardzo dobrze sprawdzą się też półgorsety, które charakteryzują się szeroką opaską.

Więcej o: