Jak golić nogi, żeby nie wrastały włoski? Raz na tydzień posmaruj tym skórę. Będzie gładka jak aksamit

Bez względu na to, jakiej metody depilacji używasz i w której części ciała, na pewno chociaż raz spotkałaś się z problemem wrastających włosków. Przyczyniają się one do powstawania podrażnień i wyprysków, a nawet do zapalenia mieszków włosowych. Jak sobie z nimi radzić?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Celem depilacji jest uzyskanie gładkiej skóry. Niestety zdarza się, że na drugi dzień po zabiegu staje się ona zaczerwieniona, pojawiają się na niej krostki i powstają stany zapalne. Najczęściej jest to spowodowane wrastającymi włoskami. Przez regularne golenie nie są one wystarczająco mocne, aby przebić się przez skórę i wydostać na powierzchnię.

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Jak zapobiec wrastaniu włosów? Prawidłowe golenie to nie wszystko

Do powstawania wrastających włosków najczęściej przyczyniają się metody depilacji polegające na wyrywaniu: wosk, pasta cukrowa, elektryczny depilator. Powodem może być też długotrwałe korzystanie z jednorazowej maszynki, brak regularnego złuszczania skóry i nieodpowiednie nawilżanie. Nieestetyczne zmiany najczęściej powstają na nogach, pod pachami oraz w miejscach intymnych. Wrastające włoski powodują dyskomfort, podrażniają skórę, towarzyszy im swędzenie i pieczenie. Może to doprowadzić do rozwoju bakterii i zapalenia mieszków włosowych. Żeby temu zapobiec, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji: zarówno przed goleniem, jak i po.

Domowe sposoby na wrastające włoski. Pamiętaj o tym przed depilacją

Raz na tydzień należy przeprowadzić peeling, który złuszczy i usunie martwy naskórek. Włoski zaczną wtedy poprawnie rosnąć, bo nic nie będzie ich blokować. Skóra będzie widocznie nawilżona i wygładzona. Nie musisz kupować specjalnych kosmetyków w sklepie, bo peeling cukrowy zrobisz ze składników, które masz w domu. Wystarczy wymieszać pół szklanki cukru, łyżkę oleju, łyżkę miodu i 2 łyżki soku z cytryny. Nałóż na skórę, wmasuj okrężnymi ruchami i spłucz letnią wodą. Alternatywą dla peelingu jest szczotkowanie ciała na sucho. Taki zabieg warto przeprowadzić kilka godzin przed depilacją. Po goleniu używaj intensywnie nawilżających i regenerujących produktów, które zawierają aloes, mocznik albo kwas hialuronowy. Pamiętaj też o regularnej wymianie oraz dezynfekcji maszynki.

Więcej o: