Zmarszczki znikną, a szyja będzie "wyprasowana". Wystarczy 5 minut dziennie

Wiele osób wierzy, że wiek można rozpoznać m.in. po szyi. Faktem jest, że skóra w tym miejscu jest delikatna, a przy tym rzadko traktowana z odpowiednią dbałością. Jak pielęgnować szyję, by była jędrna i wyglądała młodzieńczo?

W codziennej pielęgnacji koncentrujesz się na twarzy i zapominasz o szyi i dekolcie? Nie jesteś w tym sama. Peelingi, żele, maski, sera i kremy zwykle trafiają co najwyżej na podbródku. Efekt? Drugi podbródek, wiotczejąca skóra i zmarszczki, które z czasem pogłębiają się i stają się coraz bardziej widoczne.

Po więcej porad dotyczących pielęgnacji skóry zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Równość płac kobiet i mężczyzn zdaniem uczestników Debaty wyborczej Gazeta.pl

Naszyjnik Wenus, tech neck i drugi podbródek. Co na zmarszczki na szyi?

Naszyjnik Wenus i tzw. tech neck to najczęstsze oznaki starzenia się skóry szyi. W przypadku skóry zadbanej i elastycznej, zmarszczki powstałe w trakcie snu czy po dłuższym pochyleniu głowy powinny się szybko wchłonąć. Co jeśli zaniedbałaś pielęgnację? Bruzdy mogą pozostać na długo i z czasem pogłębiać się jeszcze bardziej. Naszyjnik Wenus, czyli poprzeczne bruzdy, podobnie jak tech neck, powstaje na skutek nieprawidłowej pozycji szyi. Czytanie z pochyloną głową, zgarbiona sylwetka i długie przesiadywanie z nosem w telefonie skutkuje nie tylko zmarszczkami, lecz także drugim podbródkiem. Jak tego uniknąć? Co robić, by skóra na szyi jak najdłużej zachowała młodzieńczy wygląd? Odpowiednia pielęgnacja to nie wszystko.

Jak pielęgnować szyję, by długo pozostawała jędrna? Dzięki prostym krokom zachowa młodzieńczy wygląd

Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Skóra na szyi ma mniejszą ilość tkanki podskórnej, jest też cieńsza i delikatniejsza niż na twarzy. Rano i wieczorem pamiętaj więc o oczyszczaniu jej, ale przede wszystkim o odpowiednim nawilżeniu. Zimą możesz stosować kosmetyki o działaniu natłuszczającym, ale nie musisz kupować oddzielnych produktów. W zupełności wystarczą te, które już stosujesz do twarzy. Uważaj jednak na te z zawartością składników aktywnych (kwasy glikolowe, salicylowe, etc.). Stosuj je co drugi dzień, by nie podrażnić wrażliwej skóry. Szyję spłukuj chłodną wodą, by zachować jej jędrność.

Ćwiczenia na jędrną szyję i drugi podbródek. Wykonuj je codziennie

Zadbaj też o właściwą postawę w trakcie korzystania z komputera i telefonu. Dobrym pomysłem będą ćwiczenia ujędrniające i masaże. W trakcie nakładania kremu palcami masuj skórę w kierunku od obojczyków do podbródka. Jak szybko ujędrnić szyję? Wystarczy 5 minut i kilka prostych ćwiczeń.

  • Złącz dłonie nadgarstkami i przyłóż je do szyi palcami w stronę uszu. Odegnij szyję w tył i wysuń podbródek lekko do góry. Powtórz kilkanaście razy.
  • Napnij mięśnie szyi i wysuń dolną szczękę. Możesz też podnieść głowę do góry i powoli opuścić w kierunku mostka. Ćwiczenie powtórz kilkanaście razy.
  • Stań prosto, unieś ręce i oprzyj dłoń o dłoń. Ciągnij ręce w górę, jednocześnie obniżając podbródek w kierunku obojczyków i mostka. Wytrzymaj kilkanaście sekund. Następnie jedną dłoń oprzyj o kark, a drugą odegnij szyję w przeciwnym kierunku, rozciągając mięśnie i skórę. Powtarzaj codziennie.
Więcej o: