Utnij mały kawałek folii aluminiowej i połóż na oczy. Po 15 minutach nie poznasz się w lustrze

Cienie pod oczami to zmora niejednej kobiety. Mogą być spowodowane nieprzespaną nocą, zmęczeniem albo stresem. Jeśli do tej pory na wszelkie sposoby próbowałaś je ukryć, ale nic nie działało, wypróbuj ten trik. Zauważysz różnicę już po 15 minutach.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Cienie pod oczami powstają na skutek nagromadzenia się melaniny w jednym miejscu. Są to prześwitujące przez skórę naczynia krwionośne. Najczęściej jest to oznaka przemęczenia i stresu, ale taki wygląd cery może być też spowodowany różnymi chorobami. Jeśli nie masz ostatnio zbyt wielu zmartwień i porządnie się wysypiasz, a codziennie widzisz cienie pod oczami, udaj się do lekarza.

Zobacz wideo Makijaż po 40: Masz cienie pod oczami? Znamy prosty sposób na ich zakrycie

Jak pozbyć się cieni pod oczami? Zdrowy sen to nie wszystko

Przez sińce pod oczami cała twarz wygląda na zmęczoną. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa, ma też słabszą warstwę hydrolipidową. Z tego powodu trudno zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi. Żeby uniknąć powstawania cieni, należy zdrowo się odżywiać, wysypiać i unikać używek. Bardzo ważny jest demakijaż oczu, bo każde zaniedbanie odbija się na kondycji skóry, która staje się szara. Do pielęgnacji najlepiej sprawdzą się kremy o działaniu rozświetlającym i nawilżającym. Zmniejszą widoczność ciemnych plam i pomogą odbudować barierę ochronną skóry. Oprócz tego warto skorzystać z jednej sztuczki.

Jak rozjaśnić cienie pod oczami? Sięgnij po produkt z kuchennej szafki

Proces regeneracji skóry warto wspomóc pewnym domowym sposobem. Wystarczy urwać albo uciąć dwa kawałki folii aluminiowej. Powinny być dwa razy większe od twoich oczu i kształtem przypominać kwadraty. Włóż je do zamrażarki na 30 minut. Po tym czasie wyjmij i złóż w taki sposób, żeby wielkością pasowały do oczu. Połóż się w wygodnym miejscu, przyłóż kawałki folii do twarzy na wysokości oczu i lekko dociśnij. Poczekaj 15 minut i zdejmij folię. Gotowe! Cera będzie wyglądać świeżo i promiennie, a sińce zostaną skutecznie zredukowane.

Więcej o: