Hit z apteki na zmarszczki. W składzie kryje kosmetyczne złoto. Kupisz ją bez recepty za 10 zł

Jej regularne stosowanie pozwoli zapobiec nadmiernej utracie wody oraz degradacji kolagenu. Skóra na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd. To niedoceniony bohater w pielęgnacji. Kupisz ją już za kilkanaście złotych w każdej aptece.

Witaminę F można znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak migdały, nasiona chia, nasiona konopi i żółtka jaj, a także można ją znaleźć w kilku olejkach eterycznych, takich jak owoc dzikiej róży, chia i argan. Obecnie można ją jednak nakładać na skórę za pomocą kremów, olejków i maści zawierających ten składnik. Niepozorny składnik, który oferuje wiele korzyści zdrowotnych dla skóry, znajdziesz w różnej postaci, bez recepty niemal w każdej aptece już za kilka złotych. Przed rozpoczęciem stosowania warto wykonać próbę uczuleniową. Polega ona na zaaplikowaniu niewielkiej ilości maści na skórę i obserwowaniu, czy nie występują reakcje alergiczne.

Zobacz wideo Plama z maści ichtiolowej? Mamy prosty sposób, jak ją usunąć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co to jest witamina F? Wszystko, co musisz wiedzieć o jej właściwościach pielęgnacyjnych

Witamina F mogłaby wydawać się witaminą, ale tak naprawdę nią nie jest, przynajmniej nie według standardowej definicji. W pielęgnacji skóry reprezentuje kwas linolowy, niezbędny kwas tłuszczowy bogaty w omega-6. Tłuszcze, zwane także lipidami, są niezwykle ważne dla utrzymania mocnej, zdrowej warstwy rogowej naskórka. Jeśli funkcja bariery skórnej działa optymalnie, zapobiegnie przedostawaniu się agresorów i powodowaniu utraty wody. Witamina F składa się z dwóch niezbędnych kwasów tłuszczowych: kwasu alfa-linolenowego, kwasu tłuszczowego omega-3 i kwasu linolowego, kwasu tłuszczowego omega-6, które razem pomagają regulować i promować zdrowe funkcjonowanie naszego organizmu, odgrywając w tym kluczową rolę w zdrowiu naszej skóry.

Maść z witaminą F na twarz. Korzyści dla skóry. W aptece kupisz ją już od 10 zł bez recepty

Warto wprowadzić aplikację maści z witaminą F do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Na szczęście na jej kupno nie przeznaczysz więcej niż kilkanaście złotych. Ten ogólnodostępny produkt znajdziesz w każdej aptece, bez recepty. Zanim nałożysz maść na skórę, wcześnie oczyść i osusz ją. Następnie nałóż cienką warstwę kosmetyku i delikatnie wklep lub wmasuj w skórę i pozostaw do wchłonięcia. Maść z witaminą F:

  • Zatrzymuje wilgoć, chroni barierę skóry i zapobiega jej wysychaniu.
  • Zmniejsza stany zapalne.
  • Łagodzi zmiany trądzikowe.
  • Chroni skórę przed promieniami UV.
  • Przyspiesza gojenie ran i regeneruje naskórek.
  • Zapewnia młodzieńczy blask.
  • Uspokaja podrażnioną skórę.
  • Usprawnia funkcjonowanie gruczołów łojowych skóry.
  • Hamuje procesy starzenia skóry.
  • Chroni skórę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych (np. mrozem, wiatrem).
Więcej o: